پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها
اغلب سیستم‌عامل‎های پیشرفته شامل یک ابزار داخلی برای ساخت، حذف یا تغییر اندازه پارتيشن‎ها هستند. اما خیلی از کاربران معتقدند که استفاده از ابزارهای ثالث برای انجام چنین کارهایی راحت‎تر است، چرا که چنین ابزارهايی محدودیت‎های موجود در برنامه مدیریت پارتيشن اصلی سیستم‌عامل را ندارند. در ادامه با 5 برنامه کاربردی مدیریت پارتيشن آشنا خواهید شد که علاوه بر توانایی بالا هیچ هزینه‎ای هم برای شما نخواهند داشت.

shabake-mag.jpg

1. MiniTool Partition Wizard Free Edition

همان گونه که از نام آن مشخص است،  MiniTool Partition Wizard Free Edition یک ابزار رایگان برای ساخت و مدیریت پارتيشن‎ها است. این نرم‌افزار از یک رابط کاربری ساده و سر راست برخوردار است و بدون پیچیدگی‎های معمول امکان دسترسی به انواع وظایف مرتبط با پارتيشن را برای شما فراهم می‎کند. برای مثال این ابزار گزینه‎هایی برای ساخت مجدد MBR، کپی یک دیسک و حتی آزمايش سکتورهای یک دیسک را به شما ارائه می‎کند.

2. EaseUS Partition Master Free Edition

EaseUS Partition Master Free Edition یکی دیگر از ابزارهای رایگان برای ساخت و مدیریت پارتيشن‎ها است. در نگاه اول این نرم‌افزار سطحی به نظر می‎رسد. اما با بررسی دقیق‎تر شما متوجه خواهید شد که این برنامه از قابلیت‎های کاربردی جالبی مثل disk cloning wizard و امکاناتی برای جابه‌جا کردن سیستم‌عامل به یک مکان دیگر برخوردار است.

3. AOMEI Partition Assistant Standard Edition

AOMEI Partition Assistant Standard Edition یک ابزار مدیریت پارتيشن رایگان است. رابط کاربری آن به نوعی از رابط برنامه‎های دیگر کپی‌برداری شده است و شما با نگاه به آن شاید تصور کنید این یکی از همان نرم‌افزارهای معرفی شده در این مقاله است. اما در واقع این برنامه کاملا مستقل عمل می‎کند. تمام وظایف پایه و اصلی به همراه تعداد زیادی راهنمای انجام وظایف معمول به کمک شما خواهند آمد. بعضی از راهنماهای مفیدتر در این نرم‌افزار شامل راهنمای گام به گام بازیابی یک پارتيشن، تبدیل NTFS به FAT32 و ابزاری برای انتقال سیستم‌عامل کامپیوتر شما به دیسک جامد (SSD) است.

نسخه عادی AOMEI Partition Assistant Standard Edition رایگان است، اما برای دسترسی به امکانات نسخه حرفه‎ای باید آن را خریداری کنید.

4. Paragon Partition Manager Free Edition

Paragon Partition Manager Free Edition یک ابزار سبک برای ساخت و مدیریت پارتيشن‎ها است. طراحی آن به گونه‎ای است که برای تازه کاران قابل استفاده باشد. این نرم افزار شامل مجموعه‎ای از کاشی‎های رنگی به همراه گزینه‎هایی برای ساخت، تغییر اندازه و حذف پارتيشن‎ها است. وقتی شما یکی از گزينه‎ها را انتخاب می‎کنید، یک راهنمای گام به گام شما را برای انجام آن وظیفه راهنمایی می‎کند. اغلب کارها در این برنامه به طور خودکار انجام می‎شود و کاربر برای استفاده از آن نیاز به اطلاعات فنی بالا ندارد. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که این برنامه ممکن است انتخاب مناسبی برای کاربران حرفه‎ای نباشد.

5. Macrorit Disk Partition Expert Free

Macrorit Disk Partition Expert Free بسیار شبیه به MiniTool Partition Wizard است، با این تفاوت که به شما اجازه می‎دهد انواع مختلف کارهای دیگر را نیز با آن انجام دهید. Macrorit امکانات جالب توجه زیادی را از جمله دیفرگ کننده دیسک، بررسی volume و یک آزمايش کننده سطح دیسک را در اختیار شما قرار می‎دهد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟