با این پنج نرم‌افزار رایگان از کامپیوتر یک هات‌اسپات وای‌فای بسازید!
اگر نیاز دارید تا اینترنت خود را با دوستان یا دستگاه‌های دیگر به اشتراک بگذارید نگاهی به این پنج اپ بیاندازید. این را هم اضافه کنم این اپ‌ها هم رایگان هستند و هم خیلی ساده طراحی شده‌اند و کار با آن‌ها بسیار ساده و راحت است.

1606683296_1_0.gif

شاید قصد داشته باشید شبکه اینترنت خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. شاید بخواهید با استفاده از یک کانکشن شبکه چند دستگاه مختلف را با هم لینک کنید. در این مواقع داشتن هات‌اسپات وای‌فای پرتابل می‌تواند خیلی به کارتان بیاید. اگر تصمیم دارید به این روش اینترنت خود را به اشتراک بگذارید با پنج اپی که درزیر معرفی شده بسادگی کامپیوترتان را به هات‌اسپات وای‌فای تبدیل کنید.

۱ - Free WiFi Hotspot

اپ Free WiFi Hotspot ابزاری بسیار ساده برای به اشتراک‌گذاری هات‌اسپات وای‌فای است. تنها تنظیماتی که باید انجام دهید، انتخاب نام هات‌اسپات (SSID) و کلمه عبور است. بعد از وارد کردن این اطلاعات؛ به سادگی کانکشن شبکه خود را انتخاب کنید و با زدن دکمه شروع (Start)؛ اینترنت را به اشتراک بگذارید. بعد از اتمام کار با زدن دکمه استاپ (Stop) کانکشن را قطع کنید.

۲ - Virtual WiFi Router

درست مانند اپی که در بالا اشاره شد؛ اپ Vurtual WiFi Router ابزاری ساده با گزینه‌های تنظیمی بسیار محدود است. و این برنامه تعداد وسایلی که می‌توانند به هات‌اسپات وای‌فای شما وصل شوند را محدود می‌کند. یکی از امکانات خوب این ا‌پ دیدن وسایل متصل به این کانکشن است.

۳ - Winhotspot WiFi Router

اپ دیگری که به صورت رایگان کامپیوتر شما را به هات‌اسپات وای‌فای تبدیل می‌کند، Winhotspot WiFi Router است ولی گزینه‌هایی که در اختیار ما می‌گذارد بیشتر است. درست به مانند اپ‌های دیگر می‌توانید نام و کلمه عبور دلخواه خود را انتخاب کنبد و کانکشن شبکه مورد نظر را مشخص کنید. اما یکی از ویژگی‌های جالب این اپ امکان زیرنظر داشتن پهنای باند دانلود و آپلود است. امکان دیگر دیدن فهرستی از کسانی است که به این شبکه وصل شده‌اند. گزینه‌های auto run و safe mode از دیگر قابلیت‌های خوب این اپ است.

۴ - mHotspot

در بین ابزارهایی که در این لیست آورده شده، mHotspot دارای گزینه‌های بهتری است. در این اپ شما قادر هستید تا SSID هات‌اسپات خودتان؛ کلمه عبور؛ منبع اینترنت و تعداد حداکثری نفراتی که می‌توانند خدمات بگیرند را تعیین کنید. هم‌چنین اطلاعات کامل و دقیق از نحوه استفاده از پهنای باند مصرفی و وسایلی که به هات‌اسپات وای‌فای وصل شده‌اند را در اختیار می‌گذارد.

۵ - My Wifi Router

اپ My WiFi Router سطح بالاتری از تمام اپ‌های فوق دارد. به غیر از این‌که به شما اجازه می‌دهد تا اینترنت را بین دوستان خود به اشتراک بگذارید، قابلیت‌های اشتراک‌گذاری ویدئویی نیز در آن در نظر گرفته شده است. از دیگر امکانات جالب این اپ شناسایی تداخل به‌صورت خودکار و امکان جلوگیری از به خواب رفتن کامپیوتر در زمان استفاده از هات‌اسپات وای‌فای است. هم‌چنین تایمر power-off نیز در برنامه قرار داده شده تا بتوانید در صورت نیاز ارتباط اینترنت را محدود کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟