یادگیری زبان کوتلین
11/04/1397 - 20:10
دانلود کنید: کتاب جامع آموزش برنامه‌نویسی و توسعه برنامه‌های اندرویدی با کوتلین
زبان جاوا دیگر یکه‌تاز میدان ساخت برنامه‌های کاربردی نیست و رقبای بسیاری برای این زبان پدید آمده‌اند که برخی از آن‌ها به راستی قدرتمند هستند. اگر در گذشته این زبان جاوا بود که به شما اجازه می‌داد برنامه‌های اندرویدی قدرتمندی را ایجاد کنید، اکنون این زبان کوتلین است که با امکاناتی به مراتب بیشتر اجازه انجام چنین کاری را می‌دهد.

1606683296_1_0.gif

ما در شماره‌های گذشته مجله و سایت به تشریح دلایلی پرداخته‌ایم که نشان می‌دهند چرا کوتلین آینده اکوسیستم اندروید را به قدرتی فراتر از زمان حال خواهد رساند. اما در این مطلب قصد داریم کتابی را به شما معرفی کنیم که از طریق بیانی شیوا و انگلیسی روان اجازه می‌دهد زبان برنامه‌نویسی کوتلین را فراگرفته و برنامه‌های اندرویدی قدرتمندی را بر پایه این زبان ایجاد کنید.

نام کتاب: برنامه‌نویسی اندروید با کوتلین (Android Development with Kotlin)

ناشر: انتشارات Packt Publishing

نویسندگان: ایگور وجدا، مارسین موسکالا (Igor Wojda و  Marcin Moskala)

سال انتشار: 2017

شابک: 13: 9781787123687

تعداد صفحات: 729

کتابی که قصد داریم در این مطلب به شما معرفی کنیم برای توسعه‌دهندگانی به رشته تحریر درآمده است که حداقل دانش اولیه در ارتباط با زبان جاوا در اختیار دارند و همچنین دست کم به مدت شش ماه تجربه کار با اکوسیستم اندروید را در کارنامه خود دارند. افرادی که با اصول اولیه برنامه‌نویسی آشنا هستند. این کتاب به شما کمک می‌کند تا یک برنامه کوتلین را اجرا کرده و به خوبی روند ادغام‌سازی آن با اندروید استودیو را درک کنید. فصل اول این کتاب به معرفی زبان یاد شده پرداخته، ویژگی‌های زبان کوتلین و دلایل به‌کارگیری این زبان را مورد بررسی قرار داده است. در ادامه به شما نشان می‌دهد چرا پلتفرم کوتلین گزینه مناسبی برای توسعه برنامه‌های اندرویدی است. فصل دوم این کتاب، به بررسی ساختار کلی این زبان و اجزا سازنده این زبان پرداخته است. در این فصل با ساختارهای مختلف، انواع داده‌ای، ساختارهای کنترلی، مدیریت استثناء‌ها، نوع‌های استنتاجی و ویژگی‌های کاربردی که کوتلین در اختیار شما قرار می‌دهد تا برنامه‌نویسی به یکی از تفریحات شما تبدیل شود آشنا خواهید شد. در فصل سوم، کار با توابع و تکنیک‌های مختلفی که برای تعریف و فراخوانی توابع مورد استفاده قرار می‌گیرند را مشاهده خواهید کرد. در این بخش با نوع بازگشتی uint، توابع بازگشتی، توابعی با مقادیر پیش‌‌فرض، اصلاح‌کننده‌های توابع، توابع سطح بالا و مقدار بازگشتی Nothing آشنا خواهید شد. در فصل چهارم، با کلاس‌ها و اشیا آشنا خواهید شد. در این فصل مباحث مربوط به برنامه‌نویسی شی‌گرا، ویژگی‌هایی که به خوانایی کدها کمک می‌کنند، عملگرها و نحوه تعریف توابع پیشرفته، وراثت، تعریف کلاس‌های متداخل، سازنده‌ها و عملگرها آشنا خواهید شد. در فصل پنجم، با مفهوم توابع First Class آشنا می‌شوید. همچنین با قابلیت‌های کوتلین در زمینه برنامه‌نویسی تابعی، مفهوم first-class، توابع ناشناس، عبارات لامبدا، توابع سطح بالا، رابط لامبدا جاوا موسوم به SAM، توابع داخلی و ارجاع به توابع در این زبان آشنا می‌شوید. در فصل ششم، با مفهوم ژنریک، کلاس‌ها، رابط‌ها، توابع و قیدهای ژنریک آشنا خواهید شد. این فصل به شکل دقیقی نقش مفهوم ژنریک در کوتلین را مورد بررسی قرار می‌دهد. در فصل هفتم، توابع و خصلت‌های توسعه یافته مورد بررسی قرار گرفته‌اند. همچنین با توابع متعلق به کلاس‌های توسعه یافته و هر آن چیزی که در ارتباط با توابع و خصلت‌های توسعه یافته است آشنا خواهید شد. در فصل هشتم با مفهوم Delegates و الگوهای سازنده Delegate آشنا می‌شوید. این فصل به شما نشان می‌دهد کوتلین چگونه فرآیند تعریف کلاس‌ها و خاصیت‌های delegation را ساده کرده است. همچنین نحوه کار با delegateهای از پیش ساخته شده و نحوه تعریف پیشرفته‌تر آن‌ها را مشاهده خواهید کرد. در فصل نهم، پروژه کاربردی خود موسوم به Marvel Gallery را ایجاد خواهید کرد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟