با قابلیت های پنهان و جالب گوشی iOS آشنا شوید
ضبط ویدئو با صفحه‌نمایش خاموش آیفون
این ترفند یکی از جالب‌ترین ترفندهایی است که در iOS 10 قادر به استفاده از آن هستید. از طریق این ترفند می‌توانید ضمن خاموش بودن صفحه‌نمایش آیفونتان به ضبط ویدئو بپردازید. برای پیاده‌سازی این قابلیت باید کمی دقت عمل به خرج دهید

مراحل مورد نیاز به شرح زیر هستند:
 • با فشردن دکمه پاور (Power) لاک اسکرین آیفون را فعال کنید.
 • دکمه پاور را بفشارید تا صفحه‌نمایش آیفون روشن شود.
 • انگشت خود را روی بخش زیرین صفحه‌نمایش قرار دهید و تقریباً تا وسط صفحه به بالا بکشید. به هیچ وجه تا زمانی که اشاره نکردیم، این انگشت خود را از روی صفحه‌نمایش برندارید.


توجه: در ابتدا بخش زیرین صفحه سیاه رنگ خواهد بود، اما وقتی انگشت شما به اواسط صفحه برسد، اپلیکیشن دوربین فعال می‌شود و منظره روبه‌روی دستگاه را روی نیمه زیرین نمایشگر مشاهده خواهید کرد.
 • با انگشت دیگر خود از منوی زیرین صفحه و بخشی که اپلیکیشن دوربین آیفون فعال شده است، گزینه Video را انتخاب کنید تا حالت ضبط ویدئو اجرا شود.
 • همچنان که انگشت شما روی وسط صفحه‌نمایش قرار دارد، با انگشت دیگر خود آیکون ضبط ویدئو در اپلیکیشن دوربین را لمس کنید تا فرآیند فیلم‌برداری آغاز شود.
 • دکمه هوم آیفون را یک بار بفشارید.
 • منتظر بمانید تا صفحه‌نمایش آیفون خاموش شود.
 • پس از خاموش شدن صفحه‌نمایش می‌توانید انگشت خود را از وسط نمایشگر بردارید.
با طی مراحل فوق آیفونتان به حالت Sleep فرو می‌رود و نمایشگر آن خاموش می‌شود، اما همچنان فرآیند ضبط ویدئو ادامه پیدا می‌کند. پس به این صورت قادر خواهید بود تا با صفحه‌نمایش خاموش در آیفون فیلم‌برداری کنید

 

برای مشاهده سایر ترفند‌های iOS اینجا کلیک کنید


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال