پیشرفتی دیگر در حوزه خودروهای خودران
تماشا کنید: نخستین خودرانی که در شب بارانی خیابان‌‌‌گردی می‌کند
استارت‌آپ Drive.ai که در زمینه سیستم خودروهای خودران فعالیت می‌کند آماده رونمایی و معرفی جدیدترین فناوری خود برای اولین بار است. در همین راستا؛ ویدیویی منتشر شده که خودروی تست این شرکت را در حال عبور از خیابان‌‌های Mountain View نشان می‌دهد.

1606683296_1_0.gif

شرکت‌های دیگر نیز اقدام به انتشار ویدیوهای مشابه کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به Cruise متعلق به شرکت GM وهم‌چنین تسلا اشاره کرد. ولی نمایش Drive.ai جذابیت‌های دیگری دارد چون قادر است تصاویر کاملا صاف و بدون وقفه در هنگام شب نمایش دهد. شاید مهم‌ترین آن امکان نشان دادن تصاویر در هنگام بارندگی است.

این قابلیت فوق‌العاده است؛ چون آب‌وهوای نامساعد و رانندگی در هنگام شب از چالش‌های بزرگ پیش روی نرم‌افزار رانندگی خودران هستند. در چنین شرایطی؛ میدان دید سنسورهای اپتیکال کم می‌شود. از طرف دیگر؛ به‌دلیل نویزهای اضافه‌ای که از بارندگی ناشی می‌شود تداخل بین سنسورها زیاد می‌شود. بارندگی روی شرایط جاده‌ها و خیابان‌ها هم تأثیر می‌گذارد و نیاز به شیوه متفاوتی از رانندگی برای ناوبری مؤثرتر دارد.

در بخشی از این ویدیو می‌بینید در یک چهارراه؛ خودروی دیگری در برابر خودروی Drive.ai قرار می‌گیرد؛ علاوه بر این؛ در دقیقه 2 مشاهده می‌کنید که در تقاطعی که چراغ راهنمایی آن کنده شده؛ این خودرو با موفقیت از آن عبور می‌کند.

مطلب پیشنهادی

واقعیت افزوده را داخل کوله پشتی بگذارید و از آن لذت ببرید
پروژه سری که میلیاردها دلار برای آن جذب سرمایه شده

سیستم Drive.ai از ماه آگوست سال گذشته راه‌اندازی شد. این شرکت از فناوری‌های یادگیری عمیق و شبکه‌های نورون برای آموزش سیستم‌های رانندگی خودران استفاده می‌کند و تمرکز خود را روی به‌کارگیری آن‌ها در شناسایی اشیا و هم‌چنین تصمیم‌گیری و حتی ایجاد ارتباط با سایر رانندگان و عابران پیاده قرار داده است. چون آن‌ها معتقدند این مسائل به اندازه رانندگی اهمیت دارد.

«سامیپ تاندون»؛ مدیرعامل Drive.ai در بیانیه خود در رابطه با این ویدیو می‌گوید:

ما امروز نخستین ویدیوی عمومی از فناوری رانندگی بدون راننده متعلق به تیم Drive.ai را منتشر کردیم. در این ویدیو؛ مشاهده می‌کنید که خودروی ما در خیابان‌های Mountain View در کالیفرنیا مشغول حرکت است. اما همان‌طور که می‌بینید این رانندگی نه تنها در روز؛ بلکه در هنگام شب و هم‌چنین بارندگی نیز انجام می‌شود. این‌ها شرایط طبیعی است که رانندگان واقعی هر روز با آن‌ها سروکار دارند. هر فناوری رانندگی بدون راننده باید شرایط غیرقابل پیش‌بینی متعددی را بسنجد و همه شرایط رانندگی را درنظر بگیرد.

فناوری منحصر به‌فرد یادگیری عمیق Drive.ai اطلاعات را پردازش می‌کند و تصمیماتش را همان‌طور می‌گیرد که مغز انسان می‌گیرد. فناوری ما؛ این امکان را فراهم می‌کند که همه چالش‌های محیطی را درنظر بگیریم.

شرکت ما به‌عنوان یکی از معدود استارت‌آپ‌های کالیفرنیا که مجوز تست خودروی خودران را دارد؛ توسعه این فناوری به‌ منظور تأمین ایمنی سرنشینان را سرلوحه کار خود قرار داده است. می‌دانیم که تجربه مورد نیاز برای ساخت سیستم حمل‌ونقل خودران برای آینده در این شرکت وجود دارد. از این‌که می‌توانیم این تجربه را با شما به اشتراک بگذاریم؛ هیجان‌زده هستیم!

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟