یک پستچی هوشمند و توانا
خودروی مفهومی و الکتریکی مرسدس بنر با طراحی یک جوان ایرانی + عکس
جوانان خلاق ایرانی علاوه بر بروز استعدادهای خود در حوزه‌های مختلف فناوری، پزشکی و صنعتی در داخل، افتخارات زیادی را در عرصه‌های جهانی به دست آورده‌اند. یکی از این افتخارات مربوط به یک جوان خوش‌فکر و خلاق ایرانی است که طرح مفهومی «ویژن ون» شرکت مرسدس او را در لیست بهترین طراحان خودرو در جهان ثبت کرده است.

1606683296_1_0.gif

محمد‌حسین امینی‌یکتا طراح خوش‌ذوق ایرانی در رشته طراحی صنعتی در آلمان تحصیل می‌کند و اخیراً با ارائه یک طرح مفهومی برای خودروی مفهومی «ویژن ون» شرکت بنز، نگاه‌ها را به سمت خود معطوف کرده است. امینی‌یکتا پیش از این یک طرح مفهومی را برای خودروی «کاندورا»، محصول شرکت لامبورگینی اجرا کرده بود.

درباره ویژن ون
ویژن ون بخشی از برنامۀ مرسدس بنز است که نه‌تنها شامل خودروهای تجاری بلکه شامل کل صنعت حمل‌ونقل می‌شود. مرسدس بنز می‌گوید که ویژن ون چشم‌اندازی از راه‌حل‌های مختلف نوآورانه برای تحویل بارها در محیط‌های شهری و برون‌شهری را ارائه می‌کند. غیر از قوای محرکه تمام برقی آن، این کانسپت اولین ون دنیا است که به‌صورت کاملاً دیجیتالی به مرکز توزیع و تحویل‌گیرنده متصل است. همچنین ویژن ون مجهز به فضای بار کاملاً خودکاری است که قابلیت اتصال به پرنده‌های بدون سرنشین را هم دارد.

این ویژگی موجب می‌شود که مثلاً پستچی، ون را در یک منطقهٔ مسکونی پارک کرده و بسته‌ها را از طریق هوایی توسط پرنده‌های بدون سرنشین به گیرندگان تحویل دهد؛ حتی اگر آن‌ها در خانه نباشند. این کانسپت آینده‌نگر مرسدس بنز مجهز به قوای محرکه الکتریکی با 100 اسب بخار قدرت است که با یک‌بار شارژ مسافتی از 80 تا 270 کیلومتر را طی می‌کند.

رئیس بخش ون‌ها مرسدس بنز «Volker Mornhinweg» درباره کانسپت ویژن ون می‌گوید: «ویژن ون مرسدس بنز ایده‌های نسل آینده خودروهای تجاری را نشان می‌دهد. تکنولوژی اتوماسیون هوشمند این ون تمامی مراحل تمامی مراحل حمل مرسوله از بارگیری و حمل تا تحویل به گیرنده را به‌صورت هوشمندانه و دیجیتالی انجام می‌دهد که این امر موجب سهولت در انجام کارها و کاهش زمان تحویل مرسوله‌ها می‌گردد».

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟