یک خودروی چینی دیگر در سبد فروش ایران‌خودرو
ایران‌خودرو شاسی‌بلند هایما S7 با موتور توربوشارژ  1800سی‌سی را تولید کرد
هايما S7 يك خودرو شاسی‌بلند جديد با ظاهر و تجهيزات مناسب است. اين خودروی شاسی‌بلند از امكانات ايمنی مناسب، اتاق جادار برای سرنشينان و تجهيزات رفاهی كامل در كنار طراحی مدرن برخوردار است. مدل S7 يكی از پرفروش‌ترين محصولات شركت هايما درسال 2013 است كه با بهره‌گيری از امكانات و تجهيزات به‌روز، موفق شده جايگاه مناسبی را در بازار رقابتی به خود اختصاص دهد. اين خودرو با مشاركت شركت هايما در ايران‌خودرو خراسان تولید می‌شود.

1606683296_1_0.gif

هایما S7 که توسط ایران‌خودرو عرضه می‌شود، از موتور دو لیتری 148 اسب بخاری و گیربکس پنج دنده اتوماتیک و تیپترونیک برخوردار است. مسئله‌ای که در خصوص هایما S7 به عنوان ضعف اعلام می‌شود، موتور نه چندان قوی است که باعث شده شتابگیری این خودرو کمی پائین باشد و از آنجایی که خیلی‌ها از طریقه عملکرد این گیربکس اطلاعی ندارند، این ماشین را خودرویی تنبل خطاب می‌کنند.

برای همین شرکت هایما، مدل S7 را با تغییراتی به بازار عرضه کرده است. قرار است این مدل هایما از سوی ایران‌خودرو با موتور 1.8 لیتری توربو عرضه شود که 188 اسب بخار و 230 نیوتن‌متر گشتاور دارد که با گیربکس پنج سرعته بازبینی شده به بازار معرفی شود. هنوز ایران‌خودرو اطلاعاتی از تغییرات دیگر NEW S7 اعلام نکرده و تنها به انتشار تصاویر و مشخصات فنی اکتفا کرده است. در ظاهر این خودرو تغییرات کوچکی اتفاق افتاده و باعث شده تا این خودرو به نسبت بزرگ کمی ظاهر بهتری را تجربه کند.

با کاهش جزئی ارتفاع این خودرو، S7 جدید تا حدی حالت اسپرت و خشن‌تری را به خود گرفته است. هنوز اطلاعات دقیقی از قیمت این خودرو در اختیار نیست؛ ولی احتمال دارد با اختلاف قیمتی بین 5 تا 10 میلیون تومان نسبت به مدل دو لیتری عرضه شود. اگر این خودرو در زمان مناسب وارد بازار شود، می‌تواند هایما را به آرمان فروش خود در ایران نزدیک کند و رقابت را برای سایر چینی‌های به ظاهر شاسی بلند سخت‌تر کند.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟