خودروهای خودران در دنیای واقعی چگونه عمل می‌کنند
محیط اطراف را از دید خودروی خودران تسلا ببینید
شرکت تسلا نخستین دموی قابلیت‌های سیستم کاملا خودران‌اش را به‌نمایش گذاشت و باید اذعان کرد که در عین عجیب‌ بودن؛ بسیار جالب و حیرت‌انگیز است. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید کسی که داخل این خودرو نشسته با دیدن محیط اطراف چه حسی خواهد داشت؟

1606683296_1_0.gif

تسلا با انتشار ویدیویی دیگر از دموی این خودرو نشان می‌دهد که یک خودروی الکتریکی خودران وقتی در حال حرکت در خیابان‌های شهر است، چه چیزهایی را مشاهده می‌کند. آن‌طور که ویدیو نشان می‌دهد؛ سنسورها و دوربین‌هایی که در داخل آن تعبیه شده‌اند وظیفه دارند تا هر چیزی را شناسایی کنند؛‌ در هر زمان باید اجسام بسیار زیادی را مشاهده کنند: خط‌کشی خیابان؛ علایم؛ چراغ‌های راهنمایی؛ عابران پیاده و خودروها تنها بخشی از مواردی هستند که این خودروها باید زیرنظر داشته باشند.

مطلب پیشنهادی

۵ خودروی برتر نمایشگاه پاریس ۲۰۱۶ + گالری عکس

خودروی تسلا حتی قادر است "جریان حرکت"‌ طبیعت و محیط پیرامون‌اش را ثبت کند تا دقیقا متوجه شود که در چه مسیری حرکت می‌کند و به‌کجا می‌رود.

البته این تست آن‌چنان هم بی‌نقص نیست. این خودرو حتی زمانی که افرادی در پیاده‌روی خیابان در حال دویدن هستند؛ سرعت خود را کم می‌کند که غیرمنطقی است. علاوه بر این؛ شرایطی که در این دمو وجود دارد کاملا ایده‌آل است و معلوم نیست که این خودرو در زمانی‌که شرایط بحرانی باشد چگونه عمل می‌کند؛ مانند شرایط برفی یا رانندگی در هنگام شب که روشنایی خیابان‌ها آن‌قدر زیاد نیست.

با این‌حال؛ این سیستم هم‌چنان فوق‌العاده است. خودروی تسلا به آن‌چه که در اطرافش می‌گذرد واقف است و به‌این ترتیب راننده خودرو اصلا نیازی ندارد که حتی یک بار فرمان را لمس کند؛ حتی اگر شرایط بسیار پیچیده باشد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟