راه‌کاری جدید در رهایی از گره‌های ترافیکی
جمع‌آوری اطلاعات لحظه‌ای میلیون‌ها خودرو برای مقابله با ترافیک
استفاده از منابع جمعی یا همان «کراود سورسینگ» در خصوص دیتای زنده ترافیکی همواره یکی از برتری‌های رقابتی Waze در بازار نرم‌افزارهای ناوبری بوده است؛ اما شرکت آلمانی HERE می‌تواند با سرویس‌های جدید خود رقابت سفت و سختی را با این شرکت آغاز کند.

سرویس‌های جدیدی که HERE ارائه کرده می‌تواند اطلاعات ترافیکی را از اتومبیل‌های در حال حرکت در جاده‌ها و خیابان‌ها بیرون بکشد.

سرویس‌های جدید شرکت HERE قرار است در نیمه اول سال 2017 در دسترس قرار بگیرند. دیتایی که این نرم‌افزار ارائه می‌دهد در حقیقت از شرکت‌های بی‌ام‌و؛ دایملر و فولکس‌واگن واکشی می‌شود. این سه شرکت سال گذشته HERE را از نوکیا خریدند و گفته می‌شود که قرار است سازندگان بیشتری به این شبکه اضافه شوند. به‌گفته خبرگزاری رویترز؛ دیتایی که جمع‌آوری می‌شود شامل "دید ویدئویی با جزئیات" از مواردی مانند گره‌های ترافیکی؛ تصادفات و سانحه‌؛ مه یا هر تغییری است که در شرایط آب و هوایی شکل می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی

خودرویی که هیچ‌گاه جریمه نمی‌شود!
پتنت جالب گوگل برای خودران‌ها

هم‌چنین اگر تعمیر؛ مرمت و کارهایی از این دست موجب کند شدن حرکت خودروها و در نتیجه ترافیک شود نیز اطلاعات آن از طریق این سیستم جمع‌آوری می‌شود. 

علاوه بر موارد فوق؛ داده‌های دیگری مانند اطلاعات مربوط به ترمز؛ فعال کردن برف پاک‌کن شیشه اتومبیل؛ استفاده از چراغ جلو؛ اطلاعات مکانی و سایر سنسورها توسط سرویس جدید HERE گردآوری می‌شود. سپس از این اطلاعات برای ساخت یک سیستم هشدار استفاده می‌شود. این هشدار از طریق سرویس‌های داشبورد HERE برای اتومبیل‌های دیگر ترجمه می‌شود.

به‌گفته مقامات این شرکت آلمانی؛ سرویس‌های HERE ویژگی‌ها و برتری‌های قابل توجهی نسبت به سایر تأمین کننده‌های نقشه مانند گوگل؛ اپل و تسلا دارند. چون حجم اطلاعاتی که در این‌جا جمع‌آوری می‌شود بسیار بزرگ است.

اما به جز موارد ذکر شده می‌توان این‌گونه نتیجه‌گیری کرد که سرویس‌های HERE قادر هستند تا راه را برای گسترش و توسعه سیستم‌های خودران باز کنند. یکی از فاکتورهای اصلی در پیاده‌سازی موفق اتومبیل‌های خودران نحوه برخورد با شرایط لحظه‌ای خیابان‌ها است. چون همواره شاهد هستیم که این شرایط در حال تغییر است و اگر این اطلاعات از میلیون‌های خودرویی که در این مسیرها در حرکت هستند؛ در یک مکان به‌صورت مجتمع گردآوری شود؛ مطمئنا کمک بزرگی به سایر خودروهایی است که قرار است از آن مسیرها عبور کنند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟