ResearchGate به سراغ تبلیغات هدفمند و شناخته شده می‌رود
شبکه اجتماعی که اعضایش برندگان نوبل و دانشمندان بزرگ دنیا هستند
ResearchGate استارت‌آپی است که در حوزه فناوری اطلاعات به فعالیت اشتغال دارد. افراد و شرکت‌های نام آشنا و شناخته شده‌ای همچون بیل گیتس در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این استارت‌آپ در راستای استراتژی‌های جدید خود تصمیم گرفته است مجموعه‌ای جامع از محصولات تبلیغاتی را که بر مبنای تحلیل‌های انجام شده از سوی بزرگان این صنعت آماده شده است در پلتفرم خود ارائه کند. به طوری که به شرکت‌های مرتبط با علم کمک کند تعامل بهتری با مخاطبان متخصص خود داشته باشند.

shabake-mag.jpg

ResearchGate یک شبکه اجتماعی برای دانشمندان است که افرادی همچون بیل گیتس توجه خاصی به آن دارد. این استارت‌آپ به منظور بالا بردن سطح درآمدهای خود تصمیم گرفته است به معرفی تبلیغات ویژه‌ای در شبکه خودش بپردازد. این استارت‌آپ در سال 2008 کار خود را در بوستون آغاز کرد، اما به فاصله کوتاهی به برلین نقل مکان کرد.

مطلب پیشنهادی

یکی از پنج مشکل بزرگ دنیا را حل کنید و میلیاردر شوید!

هورست فیکنشر، آیجد مدیش و سورن هافمایر از بنیان‌گذاری این استارت‌آپ هستند. نکته جالب توجهی که در ارتباط با این استارت‌آپ وجود دارد این است که در سال 2013 میلادی موفق شد نزدیک به 35 میلیون دلار سرمایه به دست آورد که بیل گیتس یکی از چهره‌های برتری بود که اسمش در میان سرمایه‌گذاران به چشم می‌خورد.  ResearchGate یک سایت فعال در حوزه وب است که به دانشمندان و پژوهشگران اجازه می‌دهد کارهای خود را به اشتراک قرار داده و بازخوردهایی را برای یکدیگر در حوزه کاری خود قرار دهند. این سایت را می‌توان لینکدین دانشمندان توصیف کرد. ResearchGate معتقد است که تبلیغ محصولات و سرویس‌ها روی پلتفرم این شرکت به یازده میلیون دانشمند و محقق عضو این سایت در شغل و کارشان کمک خواهد کرد. در حال حاضر نزدیک به 1213 کارمند گوگل و 211 کارمند فیسبوک در این پلتفرم ثبت نام کرده‌اند. اما پژوهشگران دانشگاهی و پژوهشگران شاغل در شرکت‌ها می‌توانند به صورت رایگان در ResearchGate ثبت نام کنند. نکته جالب توجهی که در ارتباط با اعضا این سایت وجود دارد این است که 56 برنده جایزه نوبل نیز عضو این سایت هستند.

در ابتدای آغاز به کار این استارت‌آپ سرمایه‌گذاران اولیه از ResearchGate سوال کرده‌اند که مسیر این شرکت به لحاظ درآمدزایی چگونه است. در خلال سال‌های 2008 و 2009 سرمایه‌گذاران از مدیش سوال کردند درباره استراتژی‌هایی که منجر به سودآوری این استارت‌آپ می‌شود، توضیحاتی را ارائه کند. مدیش در مصاحبه‌ای که چند وقت پیش با سایت بیزینس اینسایدر داشت، در ارتباط با سوالی که آن زمان سرمایه‌گذاران از او داشتند، چنین گفت: «من گفتم، دوستان به این نکته توجه داشته باشید که سودآوری این استارت‌آپ به شکل متفاوتی خواهد بود. اگر همه چیز خوب پیش برود و اگر بتوانیم شیوه نگرش دانشمندان را تغییر دهیم، کار بزرگی انجام داده‌ایم. به عبارت دیگر، اینکار به مراتب سخت‌تر از پول درآوردن است. به طوری که در درازمدت پتانسیل بزرگی را در اختیار ما قرار خواهد داد.»

در آن زمان، مدیش اعلام کرد که به فکر معرفی یک بازار مبتنی بر سازوکار علمی بر مبنای پلتفرم خودش است. او ادعا کرد که بازار مبتنی بر ملزومات علمی (ارائه دانش به جای کالا) تنها در ایالات متحده ارزشی معادل 30 میلیارد دلار (24 میلیارد یورو) خواهد داشت. هرچند ResearchGate ارزش مالی اولیه‌ای که در اختیار داشت را فاش نکرد، اما این شرکت در جولای سال 2013 میلادی موفق شد به رشد 35 میلیون دلاری برسد. در میان سرمایه‌گذاران این استارت‌آپ اسامی شناخته شده‌ای همچون بیل گیتس، Tenaya Capital و Dragoneer Investment Group به چشم می‌خورد. ResearchGate از جمله استارت‌آپ‌های بزرگ جهان به شمار می‌رود که در جستجوی دانش آزاد است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟