فرار از بی‌خوابی‌های شبانه
تمرین‌هایی برای ترک گوشی هنگام خواب
حتما شما هم مثل من بارها پیش آمده که شب، زمانی‫که می‫خواستید بخوابید درگیر پیام‌های گوشی شدید و تا ساعاتی از نیمه‫شب بیدار ماندید. اگر دوست دارید به تدریج خود را مجبور کنید که قبل رفتن به رختخواب اصلا به سراغ گوشی و پیغام‌هایی که دائما برای شما می‫آید نروید، تمرین کنید که عمدا به پیغام‌ها توجه نکنید.

به چند دلیل گوشی هوشمند می‫تواند شب‌ها شما را بیدار نگاه دارد. رنگ آبی صفحه‌نمایش به مغز شما اجازه نمی‫دهد به راحتی به خواب بروید. پیغام‌ها و اعلان‌هایی که گوشی به شما می‫دهد فرصت خوابیدن را از شما می‫گیرد. حتی اگر اعلان را غیرفعال کنید، باز به این دلیل که گوشی در دسترس شما نیست این ترس از دست دادن در شما رشد می‫کند. اضطراب ناشی از این ترس درست مثل این است که تمام شب پیغام دریافت کنید. "لری رازن" از نشریه کسب و کار هاروارد در این مورد می‫گوید که انجام این تمرین‌ها باعث می‫شود احساس نیاز به گوشی به خصوص قبل از خواب در فرد کاهش یابد:

    در طول روز تمرین کنید به پیغام‌ها و اعلان‌هایی که روی گوشی می‫آید توجه نکنید.

هر زمانی که صدای گوشی شما به دلیل دریافت پیغام به صدا در می‫آید دنبال چک کردن آن نباشید. درعوض، اعلان دریافت پیغام را خاموش کنید و یک زمان‌بندی برای خود تعریف کنید تا انتقال دهنده‫های عصبی مغزتان (به ویژه کارتیسول) مجددا آموزش ببینند.

می‫توانید در ابتدا هر 15 دقیقه یکبار گوشی خود را چک کنید، بعد به تدریج این زمان را به 30 دقیقه افزایش دهید و به همین ترتیب بیشتر کنید.

به خانواده، دوستان و همکارانتان بگویید که شاید نتوانید سریع جواب آنها را بدهید. ولی طی یک زمان مشخصی پاسخ خواهید داد.

مهم این است که شما آگاهانه از پیغام‌ها چشم‫پوشی کنید. این رویه را برای مدتی امتحان کنید، شاید که نتایج خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟