دورف از مسدودسازی کانال‌های مروج خشونت حمایت کرد
پاول دورف: کانال‌های مروج خشونت تلگرام باید بسته شوند!
آقای پاول دورف به تازگی در کانال شخصی خود پستی را منتشر کرده و در آن رسما از مسدودسازی کانال‌هایی که کاربران را تشویق به خشونت و حمله به امکان عمومی و مذهبی می‌کنند حمایت به عمل آورد. با سایت شبکه همراه باشید.

مدتی است که کانال‌های خاصی در تلگرام با هدف تشویق مردم به منظور حمله به امکان عمومی و مذهبی مثل مساجد و غیره به وجود آمده و فعالیت می‌کنند. آقای دورف به تازگی اشاره داشته که به شدت با این دسته کانال‌های خشونت آمیز و مروج حمله برخورد و آن‌ها را مسدود خواهد کرد. آقای دورف در پست خود عنوان داشته که ترویج خشونت از طریق انتشار هرگونه محتوای نامناسب در کانال‌های تلگرام منجر به نقص قوانین این اپلیکیشن پیام رسان می‌شوند.

در همین راستا وی اعلام داشته که ادمین تمام کانال‌های این چنینی را ابتدا با هشدار آگاه می‌کند و در صورت ادامه فعالیت‌های کانال، آن را مسدود خواهد کرد. آقای دورف اشاره کرده که در ماه اکتبر بیش از 8500 کانال تلگرام به همین دلیل مسدود شدند که عموما مربوط به داعش و فعالیت‌های آن‌ها بوده‌اند.

وی ادامه صحبت‌هایش به کانالی در ایران اشاره کرد  که تقریبا به تازگی در تلگرام تشکیل شده که مروج خشونت و حمله به مکان‌های مذهبی و آسیب رساندن به آن‌ها بوده است. وی تشویق کاربران به سنگ‌اندازی به سمت وسایل نقلیه عمومی و مکان‌های عمومی و همچنین مساجد را نقص قوانین تلگرام خوانده و اشاره داشته که در قدم اول هشدارهای جدی به ادمین این کانال داده شده است.

پاول دورف می‌گوید به دلیل عدم توجه ادمین کانال مذکور به هشدارهای تلگرام، مستقیما آن را مسدود کرده‌ایم. آقای دورف اشاره داشته که هرگونه اقدامات این چنینی از سوی تلگرام محکوم هستند و این شبکه اجتماعی به هیچ عنوان نباید به منبعی برای ترویج خشونت و به خطر اندازی جان انسان‌های بی‌گناه تبدیل شود. نظر شما در مورد اظهارات و حمایت آقای دورف از مسدودسازی کانال‌های مروج حمله ایرانی چیست؟

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟