با این حافظه به زندگی سرعت دهید
نگاهی به حافظه اس‌اس‌دی 240G Silicon Power Velox V55
تمام طراحی‌های کامپیوترهای رومیزی یا لپ‌تاپ‌ها به‌سوی سبکی و نازکی بیشتر است. یکی از قطعاتی که در طراحی‌های جدید می‌تواند کمک زیادی به لاغر شدن سیستم کند، حافظه‌ها و ذخیره‌سازها هستند. حافظه‌های SSD اطلاعات بیشتری را در فضای کمتری نگه‌داری می‌کنند و قابلیت حمل بسیار بالایی دارند. اجازه بدهید در ادامه نگاهی به یکی از بهترین حافظه‌های داخلی قابل حمل SSD بازار ایران داشته باشیم.

1606683296_1_0.gif

معرفی و مشخصات
حافظه‌های SSD سری Velox V55 شرکت سیلیکون‌پاور در بازار و در میان کاربران به‌خوبی شناخته شده و پرطرف‌دار هستند. اگرچه چند سالی است از عرضه این حافظه‌های ۲.۵ اینچی و خط تولیدشان می‌گذرد، ولی هنوز جزء پرفروش‌ترین و بهترین درایوهای SSD هستند. در سری V55 حافظه‌هایی با ظرفیت ۳۲، ۶۰، ۱۲۰، ۲۴۰، ۴۸۰ و ۹۶۰ گیگابایت عرضه شده است. این حافظه‌های داخلی برای نصب روی کامپیوترهای رومیزی یا لپ‌تاپ‌ها بسیار مناسب هستند و با ضخامت ۷ میلی‌متری و وزن ۷۴ گرمی خود یکی از نازک‌ترین حافظه‌های SSD نیز محسوب می‌شوند. رابط‌ اتصال این حافظه ساتا ۳ با سرعت خواندن ۵۵۰ مگابایت و سرعت نوشتن ۴۴۰ مگابایت در مدل 240G است. آن‌ها به‌راحتی نصب می‌شوند و در کمتر از چند ثانیه می‌توانند جایگزین هارددیسک‌های ۳.۵ اینچی قدیمی شوند. 
در این حافظه از فناوری‌های فلش TLC و SLC به صورت توأم استفاده شده است تا یک معماری جدید به کار رود. در این روش، اطلاعات ابتدا در پارتیشن‌های SLC نوشته و بعد به پارتیشن‌های TLC منتقل می‌شوند تا سرعت نوشتن افزایش پیدا کند. به‌علاوه، حافظه‌های V55 از قابلیت کش بافر DRAM استفاده می‌کنند تا باز هم کارایی و سرعت خواندن و نوشتن افزایش پیدا کند. 

این حافظه از فناوری‌هایی مانند RAID، TRIM و NCQ پشتیبانی می‌کند و در برابر ضربه، لرزش و شوک مقاوم هستند و با بهره‌گیری از فناوری ECC می‌توانند اعتبار و صحت انتقال اطلاعات را تأیید و تضمین کنند. همچنین، این درایو SSD عملکردی بدون صدا و بدون تأخیر در ارسال و دریافت اطلاعات دارد و می‌تواند خطاهای اتفاق افتاده را جست‌وجو کند. کاربرانی که از این نوع حافظه استفاده کرده‌اند، گزارش می‌دهند که نه داغ کرده و نه صدا حتی در حد بسیار کمی دارد و یک کارایی بسیار عالی را به نمایش می‌گذارد. روی این حافظه انواع نرم‌افزارهای گرافیکی، محاسباتی و مهندسی را می‌توان با سرعت نصب و اجرای بیشتری تجربه کرد و شاهد بوت سریع‌تر ویندوز و سیستم بود. 
حافظه داخلی Velox V55 سیلیکون‌پاور از فرمان TRIM و فناوری   Garbage Collection پشتیبانی می‌کند و مصرف انرژی بسیار پایینی از خود در حد ۵ ولت نشان می‌دهد. میانگین زمان خرابی این حافظه یک میلیون و پانصد هزار ساعت گزارش شده و به فناوری کپی خودکار مجهز است. 

حرف آخر
کاربرانی که نیاز به‌ سرعت بوت و لود بیشتر روی ویندوز و نرم‌افزارهای سنگین محاسباتی دارند، می‌توانند روی این حافظه‌های سیلیون‌پاور حساب ویژه باز کنند. در ارزیابی‌هایی که انجام شده است، سرعت نوشتن حافظه‌های V55 بسیار بالا و حدود ۴۰۰ مگابایت است که یک سرعت بسیار خوب در میان ذخیره‌سازهای SSD محسوب می‌شود. سرعت خواندن روی این دستگاه‌ها نیز حدود ۵۲۰ مگابایت است. 

ایسوس

نظر شما چیست؟