معرفی توسعه‌دهنده وای‌فای A301 تندا
دوپینگ وای‌فای در چند ثانیه!
این روزها همه‌جا صحبت از تقویت‌کننده‌ها و توسعه‌دهنده‌های وای‌فای است. همه خانه‌ها و شرکت‌ها یک روتر بی‌سیم دارند و اینترنت را به اشتراک گذاشتند؛ ولی هرچه‌قدر اینترنت سریع باشد، گویا باز هم جواب‌گوی نیاز نیست و کاربران همواره به دنبال تقویت سیگنال‌های وای‌فای هستند. برخی شرکت‌های سازنده سخت‌افزار شبکه، راه‌کارهایی برای برون‌رفت از این وضعیت پیشنهاد دادند و با ساختن محصولات توسعه‌دهنده شبکه‌های بی‌سیم؛ به کاربران اجازه می‌دهند با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه، دستگاهی کوچک، تنظیماتی ساده و سریع بتوانند وای‌فای را در هر بخشی از خانه تقویت و بهبود دهند.

1606683296_1_0.gif

معرفی و مشخصات
A301 شرکت تندا یک توسعه‌دهنده وای‌فای کوچک و جمع‌وجور از سری N300 است. این دستگاه از یک طراحی مناسب نصب روی دیوار بهره می‌برد، به طور مستقیم به پریز برق وصل می‌شود و دو آنتن خارجی دارد. چهار چراغ LED سبز رنگ به شکل زیبایی روی پنل جلویی دستگاه طراحی شده‌ و در بخش فوقانی دستگاه هم یک درگاه اترنت LAN برای اتصال کابل شبکه مشاهده می‌شود. این دستگاه روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و با حداکثر سرعت ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه کار می‌کند و در محیط‌های داخل ساختمان می‌تواند یک محدوده ۱۰۰ متری و در فضای باز، یک محدوده ۳۰۰ متری را پوشش دهد. مجهز به سه کلید ریست، WPS و Range Extender است که کلید «رنج‌اکستندر» به کاربر اجازه می‌دهد تنها با فشردن آن، به سرعت و سادگی شبکه وای‌فای موجود را یافته و تقویت کند. 
روش کار با دستگاه A301 بسیار ساده و راحت است، کافی است کلید Range Extender را فشار داده یا از طریق کابل شبکه و یک دستگاه کامپیوتر/لپ‌تاپ وارد پنل مدیریتی تحت وب آن شوید. در مرحله بعد، با یک جست‌وجوی ساده، شبکه وای‌فای موجود که قرار است تقویت شود را یافته و برای آن رمزعبور وای‌فای را وارد می‌کنید. چند ثانیه بعد، دستگاه A301 راه‌اندازی مجدد شده و شما می‌توانید یک وای‌فای قوی و تقویت‌شده را در نقاط کور خانه یا محل کار استفاده کنید. آزمایش‌های ما نشان داد توسعه‌دهنده A301 به خوبی از پس وظیفه‌ای که برایش تعریف شده، برآمده و علاوه بر نصب ساده و پنل کاربرپسند، تقویت‌کنندگی بسیار مناسبی روی امواج رادیویی دارد.

در آزمایش‌های ما، یک شبکه وای‌فای ضعیف در فاصله ۵۰ متری با کمک دستگاه A301 به یک وای‌فای در فاصله چند متری تبدیل شده، گویا شما در کنار روتر بی‌سیم قرار گرفتید. 
روی این دستگاه امکاناتی مانند فیلترسازی دستگاه‌های ورودی به شبکه از روی آدرس MAC، قابلیت فعال‌/غیرفعال‌سازی شبکه بی‌سیم، فعال/غیرفعال‌سازی مشاهده فراگیر و همگانی SSID شبکه وای‌فای، رمزنگاری WP2، Smart Signal Indicator برای یافتن بهترین نقطه نصب دستگاه با هدف رسیدن به بهترین حالت تقویت وای‌فای موجود و WMM فراهم شده است. به علاوه، پنل تحت وب دستگاه بسیار ساده طراحی شده و حداقل گزینه‌ها و تنظیمات مورد نیاز را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا درگیر تنظیمات پیچیده و غیرضروری نشود. 

حرف آخر
چند دقیقه کار با تقویت‌کننده وای‌فای A301 تندا کافی است تا به آن علاقه‌مند شوید. دستگاه به‌راحتی به پریز کنار میزکار یا درون اتاق شما وصل می‌شود و بدون مزاحمت و فارغ از تنظیمات خسته‌کننده‌، یک شبکه وای‌فای جدید، پایدار و توانمند می‌سازد. A301 می‌تواند یک راه‌کار اقتصادی و کارآمد برای بهبود سیگنال‌های وای‌فای بوده و شما را از خرید روتر جدید گران‌قیمت یا کابل‌کشی اضافه در محیط زندگی یا کارتان، بی‌نیاز کند.

ایسوس

نظر شما چیست؟