افزونه‌های کاربردی و برتر
11/07/1396 - 11:20
10 افزونه فایرفاکسی سال 2017 که حتما باید آن‌ها را داشته باشید (بخش آخر)
در شماره گذشته با پنج افزونه برتر مرورگر فایرفاکس در سال 2017 آشنا شدیم. در این بخش پنج افزونه برتر دیگر فایرفاکس را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

برای مطالعه بخش اول این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید.

DownThemAll

DownThemAll یک افزونه رایگان و یک مدیر دانلود متن‌باز است که ادعا می‌کند سرعت دانلود را 400 مرتبه افزایش می‌دهد. کاربران به سرعت می‌توانند همه لینک‌ها و/یا تصاویر مربوط به یک صفحه خاص را دانلود کرده یا ابزار را از طریق به‌کارگیری فیلترهای خاصی در ارتباط فرمت‌های فایلی سفارشی کنند. این افزونه همانند یک عنکبوت اینترنتی قادر است لینک‌های متداخل را باز کرده و فایل‌ها را به‌طور خودکار دانلود کند.

LastPass

گذرواژه‌ها برای تایید هویت و ایمن‌سازی داده‌های شخصی به کار برده می‌شوند. اما تعداد کمی از مردم قادر هستند همه گذرواژه‌ها را در طول روز به یاد آورند. اما با ساخت یک گذرواژه اصلی و حسابی در LastPass می‌توانید از گذرواژه‌ها نسخه پشتیبان تهیه کرده و آن‌ها را رمزنگاری کنید.

Adblock Plus

Adblock Plus یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های فایرفاکس با 13.4 میلیون مخاطب است. این افزونه مانع نمایش بسیاری از تبلیغات شده و تنها اجازه می‌دهد تبلیغات استاندارد به نمایش درآیند.

uBlock Origin

دومین افزونه محبوب فایرفاکس uBlock Origin است. افزونه‌ای که 3.65 میلیون کاربر از آن استفاده می‌کنند. این افزونه می‌توانند به شکل سفارشی برای هر صفحه‌ای به کار گرفته شده و همچنین جزییات مربوط به همه تبلیغات را نشان می‌دهد. این افزونه به شما نشان می‌دهد چه کوکی‌ها یا اسکریپت‌هایی مورد استفاده تبلیغات هستند. افزونه فوق به شکل قابل توجهی باعث صرفه‌جویی در مصرف حافظه و پردازنده می‌شود.

Ghostery

افزونه Ghostery به‌طور مستقیم ردیاب‌ها را هدف قرار داده است. ردیاب‌هایی که نه تنها عملکرد سیستم را کاهش می‌دهند بلکه ناخواسته اطلاعات شخصی بسیاری را از شما در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند. این ابزار گزارشی از ردیاب‌های وابسته به هر سایت را تهیه کرده و همچنین داده‌هایی که هر ردیاب از شما جمع‌آوری کرده است را نشان می‌دهد. این ابزار می‌تواند برای هر ردیاب به شکل سفارشی به کار گرفته شود. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟