سفارشی‌سازی ظاهر ویندوز 10
چگونه آیکون‎های مورد نظر خود را به ویندوز 10 اضافه کنیم
اگر شما هم به شکل و شمایل نسخه‎های قبلی ویندوز عادت کرده‎اید و مایل هستید به عنوان مثال آیکون This PC ویندوز 10 خود را به همان شكل سابق My Computer تغییر دهید، به راحتی می‎توانید این کار را با اضافه کردن آیکون به مجموعه آیکون‎های دسکتاپ ویندوز 10 انجام دهید.

شما می‎توانید به راحتی با اضافه کردن آیکون به دسکتاپ ویندوز 10 خود، ظاهر آیکون اپلیکیشن‎ها و بخش‎های مختلف ویندوز 10 از جمله user folder, Network, Recycle Bin یا Control Panel را تغییر دهید. برای شروع روی یک بخش خالی از دسکتاپ ویندوز 10 راست کلیک کرده و گزینه Personalize را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید. شما همچنین می‎توانید این کار را با اعلام فرمان Open Settings به دستیار کورتانا و سپس کلیک بر روی آیکون Personalization نیز انجام دهید.

در بخش سمت چپ پنجره تنظیمات Personalization گزینه Themes را انتخاب کنید. از گزينه‎های سمت راست روی لینک desktop icon settings کلیک کنید. حالا شما یک پنجره با چندین آیکون مختلف را مشاهده خواهید کرد که می‎توانید آنها را به دسکتاپ خود اضافه کنید. معمولا آیکون Recycle Bin (اگر شما در زمان نصب سیستم آن را تنظیم کرده باشید) در حالت انتخاب (تیک خورده) قرار خواهد داشت. به این شكل که بعد از نصب ویندوز تنها آیکون Recycle Bin روی دسکتاپ ظاهر می‎شود. شما می‎توانید گزينه This PC یا هر آیکون دیگری را که مایل هستید روی دسکتاپ مشاهده کنید را انتخاب کنید.

برای تغییر دادن شکل آیکون نیز ابتدا دکمه Change Icon را انتخاب کرده و از فهرست موجود آیکون مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر آیکون مورد نظر شما در این فهرست قرار نداشت روی دکمه Browse کلیک کنید و به مسیر ذخیره آیکون خود بروید. بعد از پایان کار روی دکمه Apply و O.K کلیک کنید.

اگر ترجيح مي‎دهيد به جای نام This PC از نام آشنای My Computer استفاده کنید، می‎توانید این نام را به راحتی با راست کلیک کردن روی آیکون و انتخاب گزینه Rename از منوی ظاهر شده تغییر دهید. نام My Computer را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟