10 نکته‌ که باید درباره خودکارسازی دستگاه اندرویدی بدانید
اگر در حال رانندگی هستید و می‎خواهید با ارسال پیامک دیگران را از حال خود با خبر کنید، دیگر نیاز نیست برای نوشتن پیام، اتومبیل را متوقف کرده و زمان خود را از دست بدهید. با استفاده از اپلیکیشن Automated Device از Daniel Herrero دستگاه خود را به‌گونه‎ای برنامه‌ریزی کنید تا با رسیدن به یک موقعیت مکانی خاص به‌طور خودکار برای آنها پیامک ارسال کند

از کورتانا به عنوان دستیار شخصی بعدی خود استفاده کنید

کورتانا نام دستیار شخصی مجازی مایکروسافت است که حالا پا به دنیای اندروید نیز گذاشته و می‎توان آن را در فروشگاه گوگل‌پلی پیدا کرد. کورتانا می‎تواند با انجام بسیاری از وظایف محوله، کار را برای شما آسان‎تر کند. یکی از مهم‌ترین این قابلیت‎ها، توانایی بررسی وضعیت  خطوط هوایی و سفارش برای شماست. با این‌کار دیگر لازم نیست در وبسایت‎ها و اپلیکیشن‎های گوناگون به دنبال این اطلاعات باشید؛ علاوه بر این کورتانا می‎تواند یادآوری‎های ثبت شده را نیز اعلام کند، برایتان قرار ملاقات تنظیم کند، ای‎میل‎ها و پیامک‎ها را بخواند و بسیاری از کارهای دیگر را به‌طور خودکار انجام دهد.

حافظة کش خود را پاک‌سازی کنید 

زمانی که از تعداد زیادی از اپلیکیشن‎های مصرف‌کننده حافظه استفاده می‎کنید، حافظه‌کش دستگاه شما به سرعت پر شده و همین موضوع سبب کند شدن عملکرد کلی دستگاه می‎شود. App Cache Cleaner از InfoLife LLC می‎تواند به گونه‎ای تنظیم شود تا در مواقعی که میزان کش دستگاه به حد معینی رسید، به شما یادآوری کند تا آن‌را پاکسازی کنید یا برنامه این کار را به‌طور خودکار انجام دهد. می‎توانید آن را به شکلی تنظیم کنید تا به‌صورت روزانه و در زمان‎هایی که تلفن در حال استفاده نیست (برای مثال زمانی که شما خواب هستید) کار پاک‌سازی را انجام دهد تا شما بتوانيد از یک دستگاه پاک‌سازی شده و پرسرعت استفاده کنید.

استفاده از وضعیت Priority نسخه آب‌نبات چوبی اندروید برای ساکت کردن زنگ‎های هشدار

یکی از کارهایی که معمولاً با تلفن خود انجام می‎دهیم، بلند کردن صدای زنگ تلفن است تا صبح با صدای زنگ آن از خواب بیدار شویم؛ اما این احتمال نیز وجود دارد که تلفن در طول شب با انواع صداهای دیگر، از زنگ تماس گرفته تا صدای انواع اطلاع‌رسان‎ها، ما را از خواب بیدار کند. با استفاده از حالت Priority نسخه آب‌نبات چوبی، می‎توانید به تلفن اعلام کنید که هنگام شب، صدای خود را خاموش کند. شما می‎توانید محدوده زمانی بین سکوت و فعال شدن دوباره صدا را تعیین کنید. این گزینه برای مواقع استراحت و رفتن به جلسات کاری نیز کارآمد است. 

زمان رسیدن به یک مکان خاص، پیامک ارسال کنید

اگر در حال رانندگی هستید و می‎خواهید با ارسال پیامک دیگران را از حال خود با خبر کنید، دیگر نیاز نیست برای نوشتن پیام، اتومبیل را متوقف کرده و زمان خود را از دست بدهید. با استفاده از اپلیکیشن Automated Device از Daniel Herrero دستگاه خود را به‌گونه‎ای برنامه‌ریزی کنید تا با رسیدن به یک موقعیت مکانی خاص به‌طور خودکار برای آنها پیامک ارسال کند؛ اما باید دقت کنید تا این برنامه‌ریزی و موقعیت مکانی به‌درستی و با دقت انجام شوند. مطمئناً شما نمی‎خواهید هر زمان که به فروشگاه‎های کنار خیابان نزدیک می‎شوید، به‌طور خودکار برای دیگران پیامک ارسال کنید. 

با MacroDroid ماکروهای سفارشی تولید کنید

اپلیکیشن MacroDroid از ArloSoft به شما اجازه می‎دهد عملیات سفارشی‌سازی شده‎ای را برنامه‌ریزی کنید تا در زمان به‌وقوع پیوستن شرایطی خاص، اجرا شوند. برای مثال، شما می‎توانید کاری کنید زمانی که تلفن خود را چند بار تکان می‎دهید، به‌طور خودکار آخرین عکسی که گرفته‎اید به هر کدام از صفحات شبکه‌های اجتماعی  شما آپلود شود. نسخه رایگان این اپلیکیشن با تبلیغات همراه است و تنها به شما اجازه می‎دهد تا پنج ماکرو را ایجاد کنید؛ اما با خریداری نسخه Pro می‎توانید بدون مزاحمت تبلیغات، به هر تعداد که مایل هستید ماکرو ایجاد کنید.

برای سهولت در استفاده، از فرامین مبتنی بر مکان جغرافيایی استفاده کنید

Llama یک اپلیکیشن آگاه از موقعیت مکانی و ساخته KebabApps است که می‎توانید از آن برای خودکارسازی وظایف بر مبنای مکانی که در آن قرار دارید، استفاده کنید. این برنامه با استفاده از دکل‎های مخابراتی، موقعیت مکانی شما را شناسایی می‌کند و زمانی که شما به مکان مدنظر نزدیک می‎شوید، وظیفه‎ای را که برای آن مشخص کرده‎اید انجام می‎دهد. مثلاً شما می‎توانید تلفن خود را به‌گونه‎ای برنامه‌ریزی کنید تا زمانی که به محل کار خود وارد می‎شوید، صدای آن قطع شود، یا زمانی که وارد باشگاه ورزشی می‎شوید؛ به‌صورت خودکار برنامه پخش موزیک باز شود؛ اما به یاد داشته باشید که دقت مکان‌یابی این اپلیکیشن براساس تعداد دکل‎های مخابراتی موجود در هر منطقه، محدود می‎شود.

شروط  پیچیده را مدیریت کنید

Atooma اپلیکیشنی است که بسیاری از فرامین هوشمند را از قبل در خود ذخیره كرده است و شما نیز می‎توانید موارد مدنظر خود را به آن اضافه کنید. اساس کار این اپلیکیشن بر مبنای اصل «اگر این اتفاق رخ داد، این کار را انجام بده» پایه‌ریزی شده است. شما می‎توانید از آن برای برنامه‌ریزی فرامین کاملاً پیچیده استفاده کنید. این اپلیکیشن می‎تواند تا پنج شرط (وضعیتی که باعث اجرای وظایف خودکارسازی‌شده می‎شود) و پنج عکس‌العمل (کارهایی که وظایف خودکارسازی‌شده را انجام می‎دهند) را برای هر شرطی که شما تنظیم می‎کنید، مدیریت کند. برای مثال، شما می‎توانید آن را به‌گونه‎ای تنظیم کنید تا در مواقع نیاز به سکوت، صدای تلفن را قطع کند.

اپلیکیشن‎های اتوماسیون اختصاصی خود را بسازید

اگر شما با نرم‌افزارهای انجام وظایف موجود راحت نیستید و مایلید اپلیکیشن‎های اتوماسیون اختصاصی خود را بسازید و در عين‌حال فرصت و حوصله کدنویسی‎های پیچیده را نیز ندارید، بد نیست نگاهی به Tasker App Factory بیندازید. به کمک این ابزار شما می‎توانید اپلیکیشن اتوماسیون باب میل خود را آماده کنید. توجه کنید که این یک پلاگین است نه یک اپلیکیشن مستقل، بنابراین شما نیازی به کدنویسی نخواهید داشت؛ اما یادگیری روش کار الزامی‎ است.

به‌طور خودکار اپلیکیشن‎ها را به‎روزرسانی کنید

اگر به‎روزرسانی تک‌تک اپلیکیشن‎های نصب شده روی دستگاه شما کار دشواری است یا به هر دلیلی این کار به‌درستی انجام نمی‎شود، Changelog Droid می‎تواند با جست‌و‌جوی نسخه به‎روزرسانی شده اپلیکیشن‎هایی که نصب کرده‎اید، آنها را به شما اعلام کند و در صورتی که شما گزینه به‎روزرسانی خودکار را فعال کرده باشید، کار به‎روزرسانی آن‌ها را به‌صورت اتوماتیک انجام دهد؛ اما برای جلوگیری از بروز مشکل و خطا برای اپلیکیشن‎های قدیمی‎ و رایگان، به شما توصیه می‎کنیم این کار را با احتیاط  انجام دهید.

مصرف باتری را مدیریت کنید 

یکی از بهترین وظایفی که در خودکارسازی می‎توان انجام داد، به حداقل رساندن مصرف باتری در زمان کم شدن ظرفیت آن است. وقتی ظرفیت باتری دستگاه شما به کمتر از درصد مشخصی می‎رسد، شما می‎توانید به Trigger بگویید تا به‌طور خودکار، نور صفحه نمایش را کم کرده و وای‎فای را خاموش کند تا تلفن شما بتواند برای مدت طولانی‎تری دوام بیاورد. حتی لازم نیست این کارها را خودتان انجام دهید؛ زیرا آن‌ها داخل این اپلیکیشن تعبیه شده‎اند، بنابراین تمام کاری که باید انجام دهید این است که به سادگی این قابلیت را فعال کنید و باقی کار را به اپلیکیشن تریگر بسپارید.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال