رفع مشکل بوت در ویندوز 8
احیای ویندوز 8 نیمه جان
برعکس نسخه‌های قبلی ویندوز، شما نمی‎توانید به راحتی و مستقیم برای احیای ویندوز 8 به حالت Safe Mode وارد شوید، اما می‎توانید با ساخت یک درایو ریکاوری مشکل بوت ویندوز را برطرف کنید.

1606683296_1_0.gif

اگر ویندوز 8 بصورت معمول بوت نمی‎شود احتمالا به وضعیت Safe Mode هم بوت نخواهد شد. شما می‎توانید روش معمول فشردن چند باره کلید F8  را امتحان کنید، اما این شیوه به ندرت در ویندوز 8 جواب می‎دهد. خب حالا راه حل چیست؟ شما اول باید مشکل بوت نشدن کامپیوتر را برطرف كنيد سپس بعد از اینکه ویندوز 8 امکان بوت شدن را پیدا کرد شما می‎توانید به وضعیت Safe Mode (البته اگر همچنان نیاز به این کار داشته باشید) وارد شوید.
راه حل ساخت یک درایو ریکاوری و بوت از طریق آن است. بهترین کار این است که قبل از بروز مشکلات این کار را روی کامپیوتر انجام دهید. یک درایو ریکاوری ساخته شده روی کامپیوتر دیگر هم ممکن است روی کامپیوتر فعلی شما کار کند، البته این روش همیشه هم کارساز نخواهد بود. این دستورالعمل را دنبال كنيد: شما به یک فلش درایو خالی نیاز دارید. برای اینکه بتوانيد کامپیوتر را از طریق فلش درایو بارگذاری کنید احتمالا باید به تنظیمات بایوس وارد شده و آن را به گونه‌ای تنظیم کنید تا قبل از بوت از طریق درایو داخلی از فلش درایو بوت شود. به احتمال خیلی زیاد کامپیوتر شما از UEFI استفاده می‎کند که در اغلب موارد مشکل‌ساز نخواهد بود چرا که احتمالا از انتخاب گزینه بوت در بایوس هم پشتیبانی می‎کند.

بعد از اینکه عملیات بوت با موقعیت انجام شد، درايو ریکاوری از شما می‎خواهد یک keyboard layout را انتخاب کنید. در صفحه بعدی با عنوان " Choose an option"  گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید. در صفحه Troubleshoot گزینه Advanced را انتخاب کنید. بعد از ورود به این بخش گزینه Startup Repair را امتحان کنید. اگر این گزینه کار نکرد System Restore را امتحان کنید. به احتمال زیاد یکی از این گزینه‌ها کار خواهد کرد و اگر این اتفاق بیافتد شما به احتمال زیاد نیازی به Safe Mode نخواهید داشت.

در بدترین حالت ممکن، باید از System Image Recovery یا نصب مجدد ویندوز استفاده کنید. اگر مجبور به استفاده از یکی از این روش‌ها باشید دیگر Safe Mode کمکی به شما نخواهد کرد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟