۱۳ ساعت زیر آب در دمای منفی ۳۶۶ درجه
07/11/1395 - 22:49
تماشا کنید: مقاومت عجیب آیفون 7 در برابر نفوذ آب
آیفون ۷ اولین گوشی اپل با استاندارد ضدآب PI67 است. اپل در زمان رونمایی از این گوشی مدعی بود مقاوم‌پذیری بسیار بالایی در اعماق آب دارد. برخی تست‌های هم این موضوع را تایید می‌کردند اما اتفاق نادری که در سیبری افتاده چیزی دیگری می‌گوید.

1606683296_1_0.gif

ماجرا از آنجا آغاز شد که شخصی برای ماهی‌گیری به رودخانه Lena در سیبری رفته بود؛ جایی که دمای هوا تا 366- درجه سانتیگراد نیز می رسد. زمانی که کاربر در حال ماهی‌گیری بود تلفن همراه آیفون 7 او داخل سوراخی ایجاد شده در یخ می‌افتد.

طبق استاندارد IP67 موبایل مورد بحث می‌توانست مدت زمان 30 دقیقه را در عمق 1.5 متری تحمل کند. از آنجا که ماهی‌گیر نمی‌توانست به داخل آب شنا کند، تصمیم گرفت از یک غواص کمک بگیرد.

روز بعد و پس از گذشت 13 ساعت، در حالی غواص اسمارت‌فون را از داخل آب خارج کرد که در کمال ناباوری کارایی خود را حفظ کرده و حتی یک تماس از دست رفته نیز ثبت کرده بود. در طی مدت زمان 13 ساعتی که آیفون 7 در شرایط محیطی سخت قرار داشت، باتری آن از 35 درصد به 19 درصد کاهش یافته بود.

به نظر می‌رسد که آیفون 7 در برابر نفوذ مایعات مقاومت بالاتری را نسبت به استاندارد IP67 از خود نشان می‌دهد. انگار اپل قصد دارد در آیفون 8 پا را فراتر گذاشته و از IP68 در نسل بعدی تلفن‌های همراه خود استفاده کند. 

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟