Nintendo Power Glove
18/03/1395 - 19:31
ویدیو: دستکش جادویی جدید نینتندو دِرون‌ها را کنترل می‌کند
۲۵ سال پیش در فیلم ویزارد برای اولین بار دستکش جادویی به نام Power Glove را دیدیم و اکنون شرکت نینتندو می‌خواهد این دستکش را وارد دنیای واقعی و روزمره مردم کند. دستکش جدید نینتندو می‌تواند هواپیماهای بدون سرنشین را کنترل و هدایت کند.

مهندس نولان مور طراحی‌هایی روی این دستکش انجام داده است که بشود ازش برای کنترل یک کوادکوپتر Parrot AR Drone استفاده کرد. این دستکش به شخص اجازه می‌دهد به طور کامل این دِرون را در هوا کنترل و هدایت کند و به راحتی وضعیت‌اش در آسمان و کم و زیاد شدن ارتفاع یا حرکت به سوی جهت و مسیر خاصی را در دست داشته باشد. عملکرد این دستکش طوری است که فردی که از دور شما و حرکت دِرون را ببیند؛ حتما اعتراف می‌کند شما یک جادوگر ماهر هستید که می‌توانید اجسام را در آسمان به حرکت وادار کنید و به سوی خود بکشید یا رها کنید. این دستکش در صورتی که به عرضه عمومی برسد، می‌تواند دنیای مهیج اسباب‌بازی‌های دِرونی را متحول کند. 

کنترلر مور واقعا از دستکش Power Glove نینتندو استفاده می‌کند اما بسیاری از قطعات و کلیدهای آن نسبت به چند دهه قبل عوض شده و با قطعات جدید از جمله یک برد کنترلی مدرن، فرستند وای‌فای و سنسور قابل انعطاف برای انگشتان جایگزین شده‌اند. مور در وبلاگش به طور کامل جزئیات ساخت این دستکش و نحوه کارکردش را توضیح داده است. در ادامه می‌توانید فیلمی یک دقیقه‌ای از نحوه کار این دستکش را ببینید:

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟