افتتاح آزمایشگاه فورد برای تست تعامل گجت‌های پوشیدنی با خودرو‌هایش
ویدیو: تعامل ساعت‌ هوشمند با خودروهای آینده فورد
در نمایشگاه CES هفته پیش سازنده‌های خودرو نشان دادند که به سرعت در حال انطباق خود با دنیای فناوری هستند. فورد یکی از قدرتمند‌ترین تولید کنندگان خودرو اعلام کرده‌است که در حال بررسی این موضوع است که چگونه می‌تواند تعاملی بین گجت‌های پوشیدنی و خودرو‌هایش ایجاد کند.

آزمایشگاه گجت‌های پوشیدنی مخصوص خودرو یک مرکز تحقیقاتی در دیربورن میشیگان است که توسط فورد به تست و تولید تکنولوژی‌های جدید ارتباط گجت‌های پوشیدنی و خودرو‌ها اختصاص داده شده‌است. در ویدئو زیر که در روز دوشنبه گذشته پخش شد، فورد اهداف این آزمایشگاه را نشان داد. در این ویدئو یک ساعت هوشمند نشان داده می‌شود که از ماشین نوتیفیکیشن‌های مخصوصی را دریافت یا به خودرو انتقال می‌دهد.

مخصوصا راننده در این تست دو اطلاعات مهم را به محض روشن شدن خودرو دریافت می‌کند، 1) اطلاعات سلامتی 2) اطلاعات مخصوص به میزان خواب آلودگی. این دو اطلاعات حیاتی می‌تواند به راننده کمک کند که میزان هوشیاری خود را در طول یک رانندگی طولانی بداند. بعد از ایجاد ارتباط اولیه بین خودرو و این ساعت هوشمند سیستم خودرو می‌تواند اطلاعات سلامت راننده را بررسی و سیستم امنیتی خود را طوری تنظیم کند که کمبود‌های سمت راننده را جبران کند.

نمونه‌هایی از این تنظیمات که خودکار انجام می‌شود را در این فیلم مشاهده می‌کنید برای مثال فاصله‌ی بین خودرو‌ها و خودرو شما زمانی که خودرو در حالت کروز کنترل می‌باشد و یا ارسال یک اخطار در زمانی که خودرو در حالت نیمه مستقل است.

گری استروملو رئیس بخش تحقیقات فورد گفت "فناوری‌های پوشیدنیی که در تعامل با خودرو هستند اجازه دسترسی به اطلاعات بیومتریک دقیق‌تری می‌دهند و به سیستم فعال کمک راننده اطلاعاتی را برای حساسیت بالاتر نسبت به رفتار راننده در حالت‌های هوشیاری و سلامت او می‌دهد."

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال