ورتی‌گوی شبیه‌سازی شده مرد عنکبوتی
ویدیو: این روبات دیزنی از دیوار راست بالا می‌رود
ظاهرا شرکت دیزنی فقط به‌دنبال خرید فیلم‌های عظیم مانند جنگ ستارگان که درآمدهای میلیون دلاری دارند نیست؛ به‌تازگی مشخص شد که آن‌ها در حال کار بر روی ساخت روبات‌هایی هستند که توانایی خم شدن و حرکت روی دیوار را دارند.

1606683296_1_0.gif

روز سه‌شنبه دیزنی اعلام کرد که تیم تحقیقاتی این شرکت به‌نام Disney Research Zurich به‌همراه ETH؛ که یک تیم دانشگاهی شامل مهدسین علوم؛ فناوری؛ ریاضیات و مدیریت است؛ موفق به ساخت روباتی شده‌اند که می‌تواند از دیوار بالا برود. نام این روبات ورتی‌گو است و می‌تواند از یک حالت ایستا روی زمین ناگهان به حالتی تغییر شکل دهد که آماده بالا رفتن از دیوار باشد. توانایی حرکت روی دیوار این روبات مرهون یک جفت پروانه قابل چرخش است که برای آن در نظر گرفته شده است. نیرویی که این روبات روی دیوار وارد می‌کند باعث نگه داشتن آن نسبت به سطح عمود می‌شود.

بر اساس خبری که در رسانه‌ها منتشر شد؛ این کار با همکاری دو نیرو انجام می‌شود: یکی نیرویی است که با استفاده از پروانه‌‌های جلو به سمت دیوار وارد می‌شود و دیگری نیرویی است که از طریق پروانه‌های عقب در جهت بالا وارد می‌شود تا به این ترتیب باعث حفظ ورتی‌گو روی دیوار شود.

دو چرخ هدایت‌شونده‌ای که در ورتی‌گو تعبیه شده کنترل آن را به‌قدری آسان می‌کند گویی که با استفاده از فرکانس رادیویی در حال کنترل یک ماشین هستید. اگرچه؛ برخلاف ماشین RC که در دوران کودکی خود با آن بازی می‌کردید این روبات از دو سنسور مسافتی مادون قرمز که در قسمت جلو قرار گرفته استفاده می‌کند تا امکان تخمین جهت را در فضا داشته باشد.

 دکتر پل بردسلی از تیم تحقیقاتی دیزنی در گفتگو با یکی از رسانه‌های حوزه هایتک گفت: ورتی‌گو در حال حاضر یک نمونه اولیه است و فعلا هیچ نصمیمی برای تولید انبوه این روبات نداریم. روبات ورتی‌گو می‌تواند در دنیای تفریح و سرگرمی مانند جلوه‌های ویژه مورد استفاده قرار گیرد. اما هدف اصلی از ساخت آن در درجه اول برای حرکت روی دیوار و سپس بازدیدها و کاربردهای صنعتی است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟