پیروزی طبیعت بر کوادکوپتر
09/06/1394 - 20:40
ویدیو: شکار درون توسط عقاب در کسری از ثانیه
طبیعت از هر روبات یا جانور مصنوعی متنفر است. آسمان همیشه قلمرو پرندگان بوده است و میلیون‌ها سال است که این موجودات در این آسمان پرواز می‌کنند و به خوبی الفبای زیستن در آن را یاد گرفته‌اند. اما به تازگی در قلمرو این پرندگان درون‌ها به پرواز درامده‌اند. موجودات مصنوعی که می‌خواهند شبیه پرندگان پرواز کنند و گاهاً برای آن‌ها مزاحمت ایجاد کنند. طبیعی است برخی پرندگان از این روبات‌های پرنده خوش‌شان نیاید و به‌شان حمله کنند؛ مانند عقابی در استرالیا که در کسری از ثانیه یک کوادکوپتر را سرنگون می‌کند.

این گونه عقاب در ارتفاع 6 هزار پایی از سطح زمین پرواز می‌کنند و دارای پنجه‌های قوی و بال‌های بزرگ و پهن هستند. بنابراین، زیاد جای تعجب ندارد که در یک ثانیه با پنجه‌هایش بتواند یک کوادکوپتر را چنگ بزند و باعث سرنگونی آن شود. فیلم چند لحظه‌ای حمله این عقاب به کوادکوپتر را تماشا کنید.

این اتفاق برای اولین بار رخ نداده است و در تابستان گذشته نیز در امریکا پرواز هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز جنگل‌ها ممنوع شده است چون برای پرندگان این نواحی خطرناک هستند و امکان حمله آن‌ها به این موجودات مصنوعی و زخمی شدن‌ وجود دارد. تا کنون، چندین بار دیده شده است که پرندگان قوی هیکل به درون‌های کوچک حمله کردند و آن‌ها را سرنگون کردند. مطمئناً در آینده داستان‌های بیشتری درباره جنگ پرندگان و درون‌ها خواهیم شنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟