اگر طراح گرافیک یا وب هستید
چگونه فونت‌های داخل عکس‌ها و صفحات وب را شناسایی کنیم
اگر اهل طراحی هستید حتما با فونت‌ها زیاد سروکار دارید و به‌احتمال قوی با فوتوشاپ زیاد کار می‌کنید. خبر خوب این‌که می‌توانید با استفاده از این برنامه هر نوع فونتی که در عکس‌ها و تصاویر مختلف استفاده می‌شود را شناسایی کنید و همان فونت را جای دیگر به‌کار بگیرید. پس، بد نیست با این راهنمای کامل همراه باشید.

فناوری به‌اندازه‌ای پیشرفت کرده که خیلی از چیزها که اصلا احتمال نمی‌دادیم روزی امکان‌پذیر شوند، در حال امکان‌پذیر شدن هستند. از طرف دیگر، با توسعه فناوری، می‌توان خیلی از چیزها را به‌سادگی خودکارسازی کرد و یا چند روش هوشمندانه اضافه روی آن‌ها پیاده کرد. تا به‌حال به‌فکر شناختن فونت‌های یک تصویر افتاده‌اید؟ چقدر طول کشیده تا بتوانید فونت استفاده شده در یک عکس را تشخیص دهید؟ طبق شناختی که از توانایی‌های انسان وجود دارد، این کار می‌تواند چندین ساعت زمان ببرد. گاهی اوقات حتما نیاز دارید تا نوع فونتی که در یک تصویر استفاده شده را تشخیص دهید تا بتوانید آن‌را در پروژه بعدی خود به‌کار بگیرید. حالا با استفاده از فناوری می‌توان فونت‌های به‌کار رفته در هر عکس و تصویر را شناسایی کرد. در زیر با این روش آشنا می‌شوید.

چگونه فونت‌های استفاده شده در هر عکس را تشخیص دهیم

با دنبال کردن مطلب زیر می‌توانید به‌راحتی فونت‌های به‌کار رفته در هر عکسی را شناسایی کنید. لازم به‌توضیح است که در این مطلب از فوتوشاپ استفاده شده است. نسخه‌های مختلف فوتوشاپ CC از قابلیتی بهره می‌برند که می‌توانند فونت‌های موجود در عکس را به‌طور دقیق یا نزدیک به‌آن شناسایی کنند.

گام اول- پیش از هر چیز برنامه فوتوشاپ را روی دستگاه‌تان باز کنید و سپس عکسی که می‌خواهید فونت‌های آن‌را شناسایی کنید انتخاب کرده و باز کنید.

گام دوم- ابزار Selection را اتنخاب کنید و یک جعبه دور متن موردنظرتان در آن عکس بکشید. بعد از انتخاب دقیق، از داخل منو به قسمت Type > Match Font بروید.

گام سوم- این کار باعث می‌شود تا فوتوشاپ فونت متنی که در آن عکس مشخص کردید را نشان دهد.

گام چهارم- از فونت‌های پیشنهادی فوتوشاپ می‌توانید نوع فونتی که احساس می‌کنید دقیقا مشابه یا نزدیک به‌فونت موجود در آن عکس است را انتخاب کنید.

از WhatFont استفاده کنید

از گوگل کروم هم می‌توانید برای شناسایی فونت‌های به‌کار رفته در صفحات وب استفاده کنید. برای این کار افزونه WhatFont را نصب کنید. این افزونه ساده‌ترین راه برای شناسایی فونت‌های استفاده شده در داخل صفحه وب یا عکس را ارائه می‌دهد.

گام اول- قبل از هر چیزی به صفحه WhatFont مراجعه کنید و روی "Add To Chrome" کلیک کنید.

گام دوم- در این قسمت روی "Add Extension" در پاپ‌آپی که ظاهر می‌شود کلیک کنید.

گام سوم- بعد از اضافه شدن، یک نوتیفیکیشن دریافت می‌کنید و سپس آیکون WhatFont را در زبانه بوکمارک خواهید دید.

گام چهارم- در این مرحله، عکسی که دنبال شناسایی فونت آن هستید را باز کنید.

گام پنجم- به‌سادگی روی آیکون WhatFont کلیک کنید و نشانگر را روی متن موردنظر ببرید. نام فونت برای شما نمایش داده می‌شود.

تمام! با استفاده از این افزونه و ساده‌تر از چیزی که فکر می‌کردید فونت‌ها شناسایی شدند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟