اشتراک گذاری اینترنت تلفن با کامپیوتر
چگونه با بلوتوث تلفن همراه، اینترنت را به لپ‌تاپ برسانیم
استفاده از بلوتوث تلفن همراه به عنوان مودم برای دسترسی به اینترنت روی لپتاپ در زمانی که خدمات وای‎فای در اختیار شما نیست ایده بسیار جالبی خواهد بود. مزیت اصلی استفاده از بلوتوث به جای کابل USB این است که شما می‎توانید تلفن همراه خود را داخل کیف یا جیبتان بگذارید و همچنان اتصال را باقی نگه دارید.

اگر می‎خواهید از بلوتوث تلفن همراه به عنوان مودم برای دسترسی به اینترنت روی لپتاپ استفاده کنید ما در ادامه روش انجام این کار را براساس دستورالعمل پایه شناسایی و اتصال بلوتوث (pair) و اطلاعاتی از Bluetooth SIG که یک نماد تجاری مربوط به شرکت‎های مرتبط با محصولات بلوتوث است را بررسی خواهیم کرد.

توجه: دو روش متفاوت برای انجام این کار وجود دارد که شامل استفاده از Bluetooth Dial-Up Networking (DUN) و اطلاعات لاگین تامین کننده خدمات بی‎سیم شما برای اتصال گوشی به کامپیوتر است. اما شاید ساده‎ترين مسیر استفاده از یک نرم افزار اتصال ثالث مثل PdaNet برای تلفن هوشمند یا Synccell برای تلفن‎های معمولی باشد. زیرا با این نرم افزارها شما دیگر نیازی به انجام تنظیمات و دانستن جزئیات مربوط به فناوری خدمات دهندگان اتصال بی‎سیم خود ندارید.

در ادامه روش شناسایی و برقراری ارتباط بلوتوث موبایل با کامپیوتر شما و اتصال آنها از طریق Personal Area Network (PAN) را بررسی خواهیم کرد:

  1. بلوتوث تلفن موبایل خود را فعال کنید (معمولا در منوی Settings قرار دارد) و گزینه قابل شناسایی بودن تلفن شما توسط بلوتوث سایر دستگاه‎ها را نیز فعال کنید.
  2. روی کامپیوتر، برنامه مدیریت بلوتوث خود را پیدا کنید (در ویندوز اکس پی و 7 در قسمت My Computer > My Bluetooth Connections یا دستگاه Bluetooth در کنترل پنل و در کامپیوتر مک بخش System Settings > Bluetooth).
  3. در برنامه مدیریت بلوتوث، گزینه مربوط به اضافه کردن یک اتصال یا دستگاه جدید را انتخاب کنید تا جستجوی کامپیوتر برای بلوتوث تلفن شما آغاز شود.
  4. وقتی تلفن همراه شما شناسایی شد دکمه connect یا pair را روی کامپیوتر فشار دهید.
  5. اگر پیغام درخواست PIN code ظاهر شد، پین 0000 یا 1234 را روی هر دو دستگاه وارد کنید. (اگر این کد کار نکرد به اطلاعات مربوط به دستگاه خود مراجعه یا مدل تلفن خود به همراه عبارت Bluetooth pairing code را جستجو کنید).
  6. وقتی تلفن به برنامه مدیریت بلوتوث اضافه شد از شما پرسیده می‎شود که قصد استفاده از کدام سرویس را دارید. در این مرحله PAN (Personal Area Network) را انتخاب کنید. حالا باید امکان استفاده از اینترنت تلفن همراه را در اختیار داشته باشید. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟