در ساخت دنیای مجازی امن‌تر مشارکت کنید
چگونه وب‌سایت‌های مخرب را در گوگل کروم گزارش کنیم
حالا گوگل امکان گزارش دادن وب‌سایت‌های مشکوک در کروم را خیلی سادهتر کرده است. وب‌سایت‌هایی که شما ممکن است بخواهید گزارش دهید شامل وب‌سایت‌های فیشینگ، سایتهای میزبان بدافزار و هر موضوعی است که جنبه کلاهبرداری در آن مشهود باشد. گوگل از این گزارش‌ها استفاده می‌کند تا وب‌سایت‌های مضر را برای همه مسدود کند. پس در ساخت دنیای مجازی امن‌تر مشارکت بیشتری داشته باشید.

shabake-mag.jpg

این افزونه مرورگر رسمی‌ وب‌سایت‌های مضر را به Google Safe Browsing گزارش می‌دهد. این سرویسی است که توسط مرورگرهای وب مثل گوگل کروم، سفاری اپل و موزيلا فایرفاکس استفاده می‌شود تا به صورت فعال وبسایتهای مخرب را مسدود کند. هر زمان که شما یک وب‌سایت را بازدید می‌کنید، مرورگر وب شما بررسی می‌کند که آیا این سایت با فهرست سایت‌های بدنام مطابقت دارد یا خیر و در صورت مثبت بودن آن شما یک پیغام هشدار دریافت خواهید کرد. کار این سرویس چیزی شبیه به نرم افزارهای آنتی ویروس است با این تفاوت که تنها وب‌سایت‌های مخرب را مسدود می‌کند.

شما قبلا می‌توانستید با رفتن به صفحه گزارش فیشینگ گوگل وب‌سایت‌های مخرب را با وارد کردن آدرس آن گزارش کنید. اگر چه هنوز هم این کار قابل انجام است، اما حالا یک افزونه کروم منتشر شده است که این کار را خیلی سریع‌تر می‌کند.

برای استفاده از این افزونه، Suspicious Site Reporter را از Chrome Web Store دانلود و نصب کنید. بعد از نصب شما می‌توانید با کلیک روی آیکون پرچم در نوار ابزار کروم سایت مضر مورد نظر خود را گزارش کنید.

این افزونه به شما اجازه می‌دهد انتخاب کنید چه چیزی باید فرستاده شود. آدرس اینترنتی وب‌سایت مورد نظر و آدرس آی‌پی شما اجباری هستند، اما شما می‌توانید انتخاب کنید که یک اسکرین شات از این صفحه، محتوای DOM (تمام کدهای HTML درون این سایت) و زنجیره ارجاع (که نشان می‌دهد چگونه مسیر شما به این سایت مخرب ختم شده است) نیز ارسال شود.

گوگل می‌تواند از این گزارشات کاربران کروم برای مسدودسازی فعالانه این گونه وب‌سایت‌های مخرب برای همه کاربران استفاده کند. این شرکت این افزونه کروم را در تاریخ 18 ژوئن 2019 منتشر كرده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟