الهام طراحان ترکیه از فیلم هالیوودی ترنسفورمرز
بی‌ام‌و سری 3 به ترانسفورمر واقعی تبدیل شد + عکس
تا به‌حال اَشکال عجیب زیادی از اتومبیل‌های مختلف را دیده‌ایم؛ به‌عنوان مثال قرار دادن موتورهای Viper در سری 3 بی‌ام‌و. همین‌طور مواردی را دیده‌ایم که افراد خوش ذوق و سلیقه؛ بخش‌هایی از بی‌ام‌و M3 را عوض کرده‌اند. اما تا به‌حال دیده نشده بود که یک اتومبیل تبدیل به "ترنسفورمر" شود.

1606683296_1_0.gif

یک شرکت ترکیه‌ای به‌نام Letrons در جدیدترین اقدام خود یک خودروی E92 از سری 3 بی‌ام‌و را به یک ترنسفورمر تبدیل کرده است.

در ابتدا تصور می‌شد که این مدل به بی‌ام‌و 328i تبدیل شده اما الان مشخص شده که به‌غیر از بدنه؛ هیچ چیز دیگری از این مدل باقی نمانده و E92 به یک ترنسفورمر تبدیل شده است. شاید فکر کنید که در این جمله‌ها بیش از اندازه اغراق شده است ولی واقعا این‌طور نیست. در واقع این خودرو به یک روبات قدبلند تبدیل شده است. وقتی دکمه آن فشار داده می‌شود؛ گلگیرهای آن به‌سمت بیرون باز می‌شود و به‌نظر می‌رسد که تمام خودرو روی پاهایش ایستاده است و روی محور عقب می‌چرخد.

کف این اتومبیل حکم سینه این روبات را دارد و گلگیرها مانند بازوهای آن به‌نظر می‌رسند. بعد از آن؛ یک سر به‌صورت خیلی آهسته از قسمت سینه بیرون می‌آید؛ چیزی که تصور آن خیلی دشوار است.

تمام این فرآیند واقعا حیرت‌انگیز است؛ نحوه تغییر شکل دادن آن و ایستادن بدون این‌که کوچک‌ترین لغزشی داشته باشد. سر این روبات به زیبایی حرکت می‌کند. همین‌طور بازوها و حتی انگشتانش. برای رسیدن به این مهم؛ مکانیک نقش بسیار زیاد و مهمی داشته است.

اگر بخواهیم روراست باشیم؛ این روبات خیلی ابتدایی و شاید مسخره به‌نظر برسد؛ شاید شبیه نقاشی یک بچه ۱۰ یا ۱۲ ساله باشد؛ اما فرآیندهای مکانیکی آن بدون شک فوق‌العاده است. 

البته این روبات نمی‌تواند راه برود؛ چون به‌نظر می‌رسد که پاهای این روبات؛ قسمت عقب اتومبیل است که به‌عنوان پایه درنظر گرفته شده است. خیلی بعید به‌نظر می‌رسد که چرخ‌های عقب این قدرت را داشته باشند که روبات به این بزرگی را به‌حرکت دربیاروند.

این تنها یک نمونه اولیه است و ظاهرا تنها ترنسفورمری است که Letrons درست می‌کند. با این‌وجود؛ این شرکت ترکیه‌ای اعلام کرده که برنامه‌هایی برای ساخت روبات‌های بیشتر دارد. در این بین یک سئوال وجود دارد. واقعا هدف از ساخت چنین وسیله‌ای چیست و کدام یک از مشکلات امروزی انسان‌ها را برطرف می‌کند؟ 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟