ناو جنگی «جرالد آر فورد»
گالری عکس: گران‌ترین ناو جنگی دنیا
ناو جنگی «جرالد آر فورد» که گرانترین ناو جنگی دنیا است برای نخستین بار شنبه هفته گذشته در سواحل ویرجینیای آمریکا به آب انداخته شد.

ساخت این ناو جنگی عظیم 6 سال زمان و 10 میلیارد دلار هزینه در بر داشت. پروژه ساخت این ناو عظیم با بودجه 8.4 میلیارد یورویی از سال 2009 آغاز شد و قرار بود در سپتامبر سال 2015 به پایان برسد.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: آسمانخراش یک میلیارد دلاری سانفراسیسکو
برج 61 طبقه سیلزفورس بلندترین در منطقه غرب شیکاگو

اما ساخت این ناو یکسال و نیم دیگر به طول انجامید و هزینه ساخت آن به 10 میلیارد یورو رسید. برای ساخت گرانترین ناو دنیا حدود 5000 شرکت سازنده کشتی مشارکت داشته‌اند.

این ناو که با استفاده از یک مدل سه بعدی کامپیوتری طراحی شده است، قابلیت حمل 4660 پرسنل و 75 هواپیما را دارا است و با کمک دو راکتور هسته‌ای خود می‌تواند با سرعت 34 کیلومتر در ساعت حرکت نماید. وزن این ناو 100 هزار تن و طول آن حدود 338 متر است و  220 هواپیما می توانند با کمک نیروی مغناطیسی برق آن از روی این ناو جنگی به پرواز در آیند. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال