Mini Vision Next 100 تا سال ۲۰۲۱ آماده می‌شود
28/12/1395 - 16:54
گالری عکس: اولین خودران واقعی دنیا از بی‌ام‌و را ببینید!
خودروساز آلمانی بی‌ام‌و قصد دارد اولین خودروهای بدون راننده یا خودران خود را در سال ۲۰۲۱ روانه بازار کند. این شرکت چند روز پیش برای اولین بار از خودران Level 5 خود پرده‌برداری کرد.

خودروی Level 5 اصطلاحا به خودرویی گفته می‌شود که توانایی رانندگی بدون راننده در هر سطحی یا خیابان و جاده‌ای را دارد. انسان در این نوع خودروها اصلا جایی ندارد. غالب خودروسازهای مطرح دنیا برنامه‌ریزی کردند تا پنج سال آینده خودران‌هایی در سطح Level 4 عرضه کنند. یعنی باز هم نیاز به راننده انسانی برای کنترل خودرو هست. 

بی‌ام‌و از خودروی مفهومی Mini Vision Next 100 خود به عنوان یک خودروی Level 5 نام می‌برد، خودرویی که قرار است طعم شیرین یک خودروی کاملا بدون راننده را به ما بچشاند. این خودرو تشخیص می‌دهد که انسان به او نزدیک شده و با چراغ بالا زدن به او هشدار می‌دهد. این خودرو می‌تواند به طور خودکار تنظیمات خود را براساس موقعیت‌اش تغیر دهد. می‌توانید این خودرو را با دیگران به اشتراک بگذارید چون برای هر فردی تنظیمات سفارشی آن را اعمال می‌کند. 

فضای داخل خودرو بسیار تمیز و مرتب است و هیچ پیچیده‌گی یا درهم و برهمی ندارد. یک صفحه‌نمایش بزرگ روی داشبورد است که اطلاعات لازم را به دیگران نشان می‌دهد. 

Mini Vision Next 100 یک خودروی مفهومی بسیار زیبا با طراحی چرخ‌های خاص است که می‌تواند دل هر بیننده‌ای را بفریبد. این خودرو دارای دو مود رانندگی است. مود Boost Mode برای رانندگی در حالت کلاسیک و دستی و مود Ease Mode برای رانندگی بدون راننده. 

بی‌ام‌و از یک موتورسیکلت خودران مفهومی نیز رونمایی کرده است. در ادامه می‌توانید تصاویری از خودروی مفهومی کاملا خودران بی‌ام‌و را ببینید:

 

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟