Mini Vision Next 100 تا سال ۲۰۲۱ آماده می‌شود
گالری عکس: اولین خودران واقعی دنیا از بی‌ام‌و را ببینید!
28 اسفند 1395
خودروساز آلمانی بی‌ام‌و قصد دارد اولین خودروهای بدون راننده یا خودران خود را در سال ۲۰۲۱ روانه بازار کند. این شرکت چند روز پیش برای اولین بار از خودران Level 5 خود پرده‌برداری کرد.

خودروی Level 5 اصطلاحا به خودرویی گفته می‌شود که توانایی رانندگی بدون راننده در هر سطحی یا خیابان و جاده‌ای را دارد. انسان در این نوع خودروها اصلا جایی ندارد. غالب خودروسازهای مطرح دنیا برنامه‌ریزی کردند تا پنج سال آینده خودران‌هایی در سطح Level 4 عرضه کنند. یعنی باز هم نیاز به راننده انسانی برای کنترل خودرو هست. 

بی‌ام‌و از خودروی مفهومی Mini Vision Next 100 خود به عنوان یک خودروی Level 5 نام می‌برد، خودرویی که قرار است طعم شیرین یک خودروی کاملا بدون راننده را به ما بچشاند. این خودرو تشخیص می‌دهد که انسان به او نزدیک شده و با چراغ بالا زدن به او هشدار می‌دهد. این خودرو می‌تواند به طور خودکار تنظیمات خود را براساس موقعیت‌اش تغیر دهد. می‌توانید این خودرو را با دیگران به اشتراک بگذارید چون برای هر فردی تنظیمات سفارشی آن را اعمال می‌کند. 

فضای داخل خودرو بسیار تمیز و مرتب است و هیچ پیچیده‌گی یا درهم و برهمی ندارد. یک صفحه‌نمایش بزرگ روی داشبورد است که اطلاعات لازم را به دیگران نشان می‌دهد. 

Mini Vision Next 100 یک خودروی مفهومی بسیار زیبا با طراحی چرخ‌های خاص است که می‌تواند دل هر بیننده‌ای را بفریبد. این خودرو دارای دو مود رانندگی است. مود Boost Mode برای رانندگی در حالت کلاسیک و دستی و مود Ease Mode برای رانندگی بدون راننده. 

بی‌ام‌و از یک موتورسیکلت خودران مفهومی نیز رونمایی کرده است. در ادامه می‌توانید تصاویری از خودروی مفهومی کاملا خودران بی‌ام‌و را ببینید:

 

 

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال