گجت‎هایی که شاید هرگز به یک محصول واقعی تبدیل نشوند
گالری عکس: تلفن و تبلت خمیده و عجیب لنوو
خبر ارائه Phab2 Pro لنوو و سری Moto Z موتورولا قبلا منتشر شده بود، اما بیشترین سر و صدا زمانی آغاز شد که یک خانوم فیلمی‎ از بستن یک تلفن خمیده به مچ دست خود را منتشر کرد. دستگاه‎های عجیب و غریب و انعطاف‌پذیر لنوو خیلی از ساختار محصولات واقعی به دور هستند و ما قصد داریم با موشکافی آنها به روش کار کردنشان پی ببریم.

1606683296_1_0.gif

این دستگاه‎ها در واقع از سبک Kyocera Echo (صفحه‌نمایش‌های نیمه خمیده) پیروی نمی‎کنند، تبلت Folio و تلفن Cplus از نمایشگرهایی استفاده می‎کنند که در واقع وقتی شما بدنه آنها را خم می‎کنید قابل کنترل هستند.

ساختن گجت‎هایی که بتوانند به این شكل کار کنند کار هنرمندانه‎ای است. اما لنوو یک حس شوخ طبعی در مورد آن دارد. وقتی Cplus به شکل منحنی دور مچ یک نفر بسته می‎شود، نمایشگر تلفن آندرويد آن در واقع یک حقه نرم‌افزاری است که این صفحه‌نمایش را شبیه سازی می‎کند. از طرف دیگر، Folio هم از یک شیوه مخصوص به خود استفاده می‎کند. تنها کافی است این تبلت را از وسط خم کنید تا تبدیل به یک تلفن بزرگ شود.

در واقع Folio به جز این کار عجيب و غریب کار خاص دیگری نمی‎کند. این احتمال وجود دارد كه Cplus با ظاهر و کارایی بهتر خود بیشتر مورد استقبال قرار گیرد. طبق گفته مدیر ارشد فناوری شرکت، پیتر هورتنسیوس، اینها ابزاری نیستند که در بازار این روزها دوام چندانی داشته باشند. اما با این وجود باید منتظر بود و دید که آیا Folio و Cplus به محصولات واقعی و قابل عرضه به بازار تبدیل خواهند شد یا خیر.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟