گالری عکس: ربات‌های ژاپنی که به‌زودی وارد زندگی ما می‌شوند
بر اساس گزارش جدیدی که توسط مؤسسه تحقیقات نامورا منتشر شده تا 20 سال آینده تقریبا نیمی از شغل‌های ژاپن به‌وسیله ربات‌ها انجام می‌شود. اگر چنین چیزی صحت داشته باشد باید خود را کم‌کم با این ربات‌ها و دوستان ‌آینده آشنا کنیم و چه جایی بهتر از نمایشگاه بین‌المللی ربات (IREX). در این نمایشگاه می‌توان آینده ژاپن را در یک نظر نگاه کرد.

1606683296_1_0.gif

نمایشگاه IREX از سال 1973 هر دو سال یک‌بار انجام می‌شود و بزرگ‌ترین نمایشگاه ربات در تمام دنیا است. انواع ربات از بات‌های ارتباطی بامزه گرفته تا ماشین‌های غول‌پیکر و قدرتمند صنعتی در این محل دیده می‌شود.

شرکت فانوک (Fanuc) که در زمینه ساخت تجهیزات ربات برای کارخانجات تخصص دارد و برای اپل و تسلا هم دستگاه‌های زیادی ساخته معمولا چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و در بازار پر رنگ و لعاب شرکت‌های بزرگ الکترونیکی کمتر کسی با آن آشنا است؛ اما این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا آن‌ها بتواندد خودی نشان دهند و آخرین فناوری‌های خود مانند ساخت بازوی‌های مصنوعی که قادرند به‌راحتی یک ماشین را بلند کنند را به معرض دید همگان بگذارند. نمایشگاه IREX محلی است که شرکت‌های ویدئوی آنلاین با ربات‌‌هایی که می‌سازند در کنار اندرویدهایی که از حمایت دولت برخوردار هستند به رقابت می‌پردازند. قدم زدن در چنین نمایشگاهی می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر برای هر کسی باشد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟