آغاز فروش روتر سه بانده AC3200 شرکت ترندنت
شرکت ترندنت فروش قدرتمندترین روتر بی‌سیم خود را آغاز کرد. TEW-828DRU یک روتر سه بانده در کلاس AC3200 است که نخستین محصول این شرکت در این رده نیز محسوب می‌شود.

در کلاس AC3200 سرعت روی فرکانس 5 گیگاهرتز برابر 1300 مگابیت بر ثانیه است، ولی به دلیل این‌که سه باند مجزای فرکانس داریم، دو باند به فرکانس 5 گیگاهرتز تعلق می‌گیرند. بنابراین، در مجموع دو باند سرعت 2600 مگابیت بر ثانیه‌ای روی فرکانس 5 گیگاهرتز داریم، ولی در فرکانس 2.4 گیگاهرتز سرعت 600 مگابیت بر ثانیه (حداکثر سرعت روی استاندارد 802.11n) است. پردازنده این روتر رده بالا مبتنی بر معماری XStream شرکت کوالکام و دو هسته‌ای با سرعت یک گیگاهرتز است که از شش آنتن خارجی با قدرت 5dbi پشتیبانی می‌کند.

روی فرکانس پایین‌تر سه آنتن و روی فرکانس بالاتر هر شش آنتن فعال هستند. همانند دیگر روترهای رده بالای بازار، این محصول نیز از درگاه‌های شبکه اترنت گیگابیت بر ثانیه‌ای، درگاه‌های USB 2.0/3.0، کلید WPS، کلید روشن/ خاموش و درگاه WAN بهره می‌گیرد و به یک قابلیت نرم‌افزاری به‌نام Smart Connect مجهز است که به‌طور خودکار دستگاه AC کم‌سرعت‌ و پرسرعت متصل به روتر را گروه‌بندی می‌کند تا هر گروه را روی یک باند کاری فعال کند. قیمت این محصول 250 دلار است.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: