آغاز فروش روتر سه بانده AC3200 شرکت ترندنت
شرکت ترندنت فروش قدرتمندترین روتر بی‌سیم خود را آغاز کرد. TEW-828DRU یک روتر سه بانده در کلاس AC3200 است که نخستین محصول این شرکت در این رده نیز محسوب می‌شود.

در کلاس AC3200 سرعت روی فرکانس 5 گیگاهرتز برابر 1300 مگابیت بر ثانیه است، ولی به دلیل این‌که سه باند مجزای فرکانس داریم، دو باند به فرکانس 5 گیگاهرتز تعلق می‌گیرند. بنابراین، در مجموع دو باند سرعت 2600 مگابیت بر ثانیه‌ای روی فرکانس 5 گیگاهرتز داریم، ولی در فرکانس 2.4 گیگاهرتز سرعت 600 مگابیت بر ثانیه (حداکثر سرعت روی استاندارد 802.11n) است. پردازنده این روتر رده بالا مبتنی بر معماری XStream شرکت کوالکام و دو هسته‌ای با سرعت یک گیگاهرتز است که از شش آنتن خارجی با قدرت 5dbi پشتیبانی می‌کند.

روی فرکانس پایین‌تر سه آنتن و روی فرکانس بالاتر هر شش آنتن فعال هستند. همانند دیگر روترهای رده بالای بازار، این محصول نیز از درگاه‌های شبکه اترنت گیگابیت بر ثانیه‌ای، درگاه‌های USB 2.0/3.0، کلید WPS، کلید روشن/ خاموش و درگاه WAN بهره می‌گیرد و به یک قابلیت نرم‌افزاری به‌نام Smart Connect مجهز است که به‌طور خودکار دستگاه AC کم‌سرعت‌ و پرسرعت متصل به روتر را گروه‌بندی می‌کند تا هر گروه را روی یک باند کاری فعال کند. قیمت این محصول 250 دلار است.

 

برچسب: