لینک‌سیس از رقبا پیشی گرفت
ورود نخستین روتر MU-MIMO به بازار
در نمایشگاه CES 2015 شاهد نخستین روترهای مبتنی بر MU-MIMO 4×4 روی فناوری Wave 2 با استفاده از پردازنده QCA9880 کوالکام از سوی چند شرکت بودیم. اکنون شرکت لینک‌سیس از رقبا پیشی گرفته است و زودتر از آن‌ها نخستین روتر بی‌سیم 802.11ac با این پردازنده را برای فروش روانه بازار کرد.

این محصول علاوه بر پردازنده بی‌سیم QCA9880 از یک پردازنده دو هسته‌ای SoC با نام IPQ8064 و سرعت 1.4 گیگاهرتز است که از یک درگاه USB 3.0، یک درگاه USB 2.0/eSATA، چهار درگاه اترنت یک گیگابیت بر ثانیه‌ای و چهار آنتن پرقدرت قابل جدا شدن و به‌روزرسانی پشتیبانی می‌کند. EA8500 در کلاس AC2600 و با قیمت مناسب 280 دلار عرضه می‌شود. روترها در کلاس AC2600 از سرعت 1733 گیگابیت بر ثانیه روی فرکانس 5 گیگاهرتز و 800 مگابیت بر ثانیه روی فرکانس 2.4 گیگابیت بر ثانیه بهره می‌گیرند. این محصول قابلیت‌ها و ویژگی‌های شاخص زیادی دارد که موجب می‌شوند در بازار چشم‌نوازی کند.

برای مثال، نخستین روتری است که از پهنای ‌باند 160 مگاهرتز روی فرکانس 5 گیگاهرتز استفاده می‌کند و امکان فعالیت چند کانال استریم هم‌زمان را روی شبکه بی‌سیم فراهم می‌سازد. فناوری MU-MIMO نسبت به روترهای قبلی مبتنی بر SU-MIMO مزایای ویژه‌ای فراهم می‌کند. چند دستگاه یا کاربر به‌طور هم‌زمان می‌توانند به استریم ویدیو یا موزیک روی شبکه مشغول باشند، امکان ذخیره‌سازی آنلاین اطلاعات روی سرویس‌های کلاود یا دستگاه‌های NAS با سرعت بالا فراهم می‌شود و امکان استفاده از فناوری‌های پیش‌رفته‌ای مانند XStream وجود خواهد داشت. در سال گذشته، چند روتر با قابلیت پشتیبانی از MU-MIMO مانند Nighthawk X4 نت‌گیر روانه بازار شدند، اما در فرم‌ویر آن‌ها MU-MIMO فعال نبود. EA8500 نخستین روتری است که عملاً مبتنی بر MU-MIMO عرضه شده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟