Linksys WRT1200AC
روتری با قابلیت افزایش آنتن و سرعت
شرکت لینک‌سیس فروش روتر بی‌سیم جدیدی در کلاس AC1200 با سخت‌افزارهای به‌روزشده را آغاز کرد، اما دوباره برای این محصول از طراحی همیشگی WRT معروف خود استفاده کرده است.

 WRT1200AC از پردازنده دو هسته‌ای Armada38X با سرعت 1.3 گیگاهرتز مارول بهره می‌برد که در نمایشگاه CES 2015 معرفی شد. در کنار این پردازنده از 128 مگابایت حافظه فلش و 256 مگابایت حافظه رم DDR3 استفاده شده است. این روتر دو بانده مجهز به استاندارد 802.11ac همانند برادر بزرگ‌تر از خود WRT1900AC از یک درگاه گیگابیت بر ثانیه‌ای WAN و چهار درگاه سوییچ گیگابیت بر ثانیه‌ای در کنار یک درگاه USB 3.0 و یک درگاه eSATA/USB 2.0 بهره می‌برد. این درگاه‌ها امکان اتصال چاپ‌گر، تجهیزات ذخیره‌سازی و قابلیت به‌روزرسانی آنتن‌های خارجی دستگاه را فراهم می‌کنند.

این محصول از MIMO 2×2 بهره می‌برد که روی فرکانس 5 گیگاهرتز سرعت 867 مگابیت بر ثانیه و روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز سرعت 300 مگابیت بر ثانیه را فراهم می‌کند، اما با افزایش آنتن‌ها می‌توان به سرعت 600 مگابیت بر ثانیه هم رسید که سرعت نهایی هم‌زمان سیستم به 1500 مگابیت بر ثانیه می‌رسد. شرکت بلکین که برند لینک‌سیس را تصاحب کرده است، می‌گوید این روتر از آخرین نسخه درایور منبع باز OpenWrt استفاده می‌کند که ابزارها و امکانات مدیریتی متعددی در اختیار کاربر گذاشته و یکی از پایدارترین و قابل اعتمادترین درایورهای روترهای بی‌سیم است. یکی دیگر از مزایای این محصول استفاده از برنامه Linksys Smart Wi-Fi روی دستگاه‌های موبایل برای مدیریت سریع‌تر و ساده‌تر روتر است. قیمت WRT1200AC حدود 180 دلار اعلام شده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟