اکسس‌پوینت‌های مجهز به فناوری Smart Antenna زایکسل
شرکت زایکسل از سری جدید اکسس‌پوینت‌های حرفه‌ای و رده بالای خود برای مراکز صنعتی پرده‌برداری کرد. در این سری با نام WAC6500 سه محصول قرار داده شده است که همگی به فناوری اختصاصی Smart Antenna مجهز هستند.

زایکسل می‌گوید این فناوری الگوهای امواج رادیویی را به‌صورت پویا محاسبه و تغییر می‌دهد تا بهترین کارایی روی فرکانس‌های کاری و پهنای‌باند تعریف شده به‌دست آید. اکسس‌پوینت‌های مجهز به Smart Antenna نسبت به مدل‌های معمولی دامنه بزرگ‌تری را پوشش‌دهی و فاصله بیش‌تری برای برقراری یک ارتباط مطمئن و پایدار فراهم می‌کنند.

اکسس‌پوینت WAC6503D-S در رده AC1750 عرضه شده است و از فناوری‌های MIMO 3×3 و PoE پشتیبانی می‌کند. دو اکسس‌پوینت WAC6502D-S و WAC6502D-E در رده AC1200 هستند و از فناوری MIMO 2×2 در کنار PoE بهره می‌برند. تنها محصول WAC6502D-E به آنتن‌های خارجی مجهز هستند و دو اکسس‌پوینت دیگر آنتن‌های داخلی دارند و برای نصب روی سقف و دیوار طراحی شده‌اند.

همچنین، هر سه این دستگاه‌ها به ابزار ZON مجهز هستند. ZyXEL One Network امکان کپی پیکربندی یک اکسس‌پوینت به روی اکسس‌پوینت دیگر را فراهم می‌کند تا نصب و راه‌اندازی دستگاه‌ها ساده و سریع شود. به دلیل این‌که قرار است از این دستگاه‌ها در مراکز صنعتی و بزرگ استفاده شود، امواج رادیویی قدرت خروجی 30dBm دارند و حساسیت سیگنال‌های دریافتی تا  منفی 102dBm است. استفاده از چند SSID، ابزارهای لود بالانسینگ، مدیریت پهنای‌باند، تقویت‌کننده آنتن و سیگنال، شناسایی محدوده پوشش‌دهی و VLAN از دیگر قابلیت‌های ارائه شده روی این دستگاه‌ها هستند. قیمت اعلام شده برای این اکسس‌پوینت‌ها 850 دلار برای مدل بالاتر و 650 و 615 دلار برای مدل‌های پایین‌تر است. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال