نخستین AP با فناوری MU-MIMO از شرکت Ruckus Wireless
اکسس‌پوینت صنعتی Wave 2 با سرعت 2600 مگابیت
شرکت Ruckus Wireless نخستین اکسس‌پوینت MU-MIMO 4×4 مبتنی بر استاندارد 802.11ac را عرضه کرد. ZoneFlex R710 از نسل دوم فناوری شبکه‌های بی‌سیم Wave محسوب و در رده AC2600 طبقه‌بندی می‌شود.

 نرخ انتقال اطلاعات روی شبکه 5 گیگاهرتز 1733 مگابیت و روی شبکه 2.4 گیگاهرتز 800 مگابیت است. این دستگاه برای استفاده در مراکز صنعتی طراحی شده است؛ ضمن پشتیبانی از چهار کانال هم‌زمان دریافت/ ارسال اطلاعات. حداکثر تا 500 کاربر می‌توانند به این اکسس‌پوینت متصل شوند. همچنین، از فناوری +PoE برای تغذیه دستگاه‌هایی که نیازمند انرژی هستند روی درگاه‌های اترنت بهره می‌برد.

R710 از چند پردازنده استفاده می‌کند که با یکدیگر مجتمع شده‌اند و به سه آنتن داخلی و چهار آنتن BeamFlex برای افزایش سرعت، کاهش خطاها و پایداری مضاعف پهنای باند مجهز است. BeamFlex فناوری اختصاصی شرکت Ruckus است و کیفیت سیگنال‌دهی شبکه‌های بی‌سیم را افزایش می‌دهد. این دستگاه از دو درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی با فناوری +PoE و یک درگاه USB با پشتیبانی از حس‌گرهای BLE بهره می‌برد. BLE امکان اتصال دستگاه‌های کم‌مصرف را با فناوری بلوتوث به اکسس‌پوینت فراهم می‌کند و در مباحث اینترنت اشیا بسیار کاربرد دارد. قیمت این محصول 1300 دلار اعلام شده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟