Air3C و Air3C-Pro
با این گجت‌ HDMI بی‌سیم را تجربه کنید
دیگر کم‌کم باید دور سیم و سیم‌کشی را خط کشید. در این مقاله Air3C و Air3C-Pro از شرکت DVDO را به شما معرفی می‌کنیم. دو ابزار که HDMI بی‌سیم را به صورت خیلی ساده و بی‌مشکل در اختیارتان می‌گذارند.

1606683296_1_0.gif

مسئله جالب در مورد راه‌کارهای HDMI بی‌سیم این است که تا وقتی واقعا کارتان لنگ آن نباشد، حتی فکرش را هم نمی‌کنید که ممکن است به آن نیاز داشته باشید. شاید به خانه جدید نقل مکان کرده و فهمیده باشید که راهی برای کابل‌کشی میان دستگاه‌های الکترونیکی و تلویزیون وجود ندارد. یا اینکه یک پروژکتور مجلل خریده‌اید و بعد متوجه می‌شوید که این کابل‌کشی دور و دراز هزار جور دردسر دارد که پیش‌بینی نکرده بودید. اینجاست که HDMI بی‌سیم ناجی شما می‌شود. حالا شروع به تحقیقات می‌کنید و در‌می‌یابید که دستگاه‌های HDMI بی‌سیم خیلی هم دم دست نیستند و آن‌هایی هم که پیدا می‌کنید از برندهایی هستند که تاکنون اسمشان را هم نشنیده بودید. فکرش را هم نمی‌کردید که چنین دستگاهی تا این حد حیاتی باشد. 

ما هم با شما هم ‌دردیم. بیشتر فناوری‌های HDMI بی‌سیم موجود در بازار داخل خود پروژکتورها قرار دارند یا بر پایه فناوری Wi-Di اینتل کار می‌کنند که برای کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها خیلی خوب عمل می‌کند اما تعداد تلویزیون‌هایی که از این فناوری پشتیبانی می‌کنند کم است. بنابراین یافتن Air3C و Air3C-Pro یک موهبت بود.

در چندین ماه آزمایش انجام شده روی Air3C-Pro که 7 تلویزیون، 3 گیرنده A/V و 5 پخش‌کننده Blu-ray را در بر می‌گیرد، این دستگاه رضایت‌مان را جلب کرد و از قابل اعتماد و بدون اشکال بودن آن خرسند شدیم. Air3C سیصد دلاری و Air3C-Pro با قیمت 238 دلار اساسا یک دستگاه مشابه هستند. اگرچه مدل Pro امکاناتی دارد که به کاربر اجازه می‌دهد تا از چندین سیستم به طور همزمان استفاده کند و آن را طوری برنامه‌ریزی کند که دقیقا به دلخواه کاربر کار کند اما برای اکثر کاربران مدل Air3C کفایت می‌کند.

Air3C  روی باند 60GHz کار می‌کند که بدین معناست که سیگنال آن با پارازیت‌های داخل خانه مختل نمی‌شود. حتی مایکروویو که سبب تداخل تمام دستگاه‌های بی‌سیم از جمله تلفن بی‌سیم و روتر وای‌فای می‌شود. تاخیر سیگنال هم بسیار پایین است و سبب می‌شود این دستگاه برای بازی ایده‌ال باشد. همچنین امکان انتقال پهنای‌باند کامل سیگنال HDMI 1.4a را دارا است که عملا می‌توانید از ویدئوهای 1080p و صداهای 7.1 از سیستم Dolby و DTS بدون فشرده‌سازی لذت ببرید.

مسئله اینجاست که برای کارکرد صحیح Air3C به دید مستقیم نیاز دارید. توقع نداشته باشید که فرستنده را در کمد یا در اتاقی دیگر بگذارید و دستگاه کار کند. اما اگر می‌خواهید داخل یک اتاق سیگنال را از نقطه الف به نقطه ب برسانید آن‌وقت این ابزارهای شرکت DVDO برای‌تان کارگشا خواهد بود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟