DGS-1210-52MP و DGS-1210-10
سوییچ‌هایی هوشمند برای میانه بازار
شرکت دی‌‌لینک دو سوییچ هوشمند با درگاه‌های گیگابیتی معرفی کرد. این سوییچ‌ها DGS-1210-52MP و DGS-1210-10 نام دارند و از قابلیت‌هایی مانند درگاه‌های +PoE بهره می‌گیرند.

 DGS - 1210 - 52MP به 48 درگاه شبکه اترنت یک گیگابیت مجهز است که تمام این درگاه‌ها از استاندارد 802 .3af و PoE پشتیبانی می‌کنند و مجموعاً حداکثر 370 ولتاژ برق را تأمین خواهند کرد. یعنی تجهیزات دیگر می‌توانند علاوه بر داده شبکه، برق مورد نیازشان را نیز از روی این درگاه‌ها تغذیه کنند. البته، هشت درگاه نخست این دستگاه به استاندارد 802 .3af برای +PoE با ولتاژ حداکثر 30 ولت مجهز است. این سوییچ چهار درگاه SFP یک گیگابیت برای اتصال کابل‌های فیبر نوری نیز دارد.

شرکت دی‌لینک برای مشتریانی که نمی‌خواهند زیاد هزینه کنند و به درگاه‌های PoE روی سوییچ نیز نیاز ندارند، مدل 10 DGS-1210- را معرفی کرده است. این سوییچ هشت درگاه شبکه اترنت یک گیگابیت و چهار درگاه SFP دارد. هر دو سوییچ از طریق پنل مدیریتی تحت وب کنترل می‌شوند و به پروتکل‌ها و قابلیت‌های CLI ،SNMP با تل‌نت و ابزارهای دسترسی و مدیریت شبکه اختصاصی دی‌لینک مجهز هستند. کنترل پهنای باند، پشتیبانی و مدیریت IPv6، شبکه‌های VLAN با نظارت خودکار، IP -MAC -Port ،ACL و نمایش سرور DHCP هستند. این سوییچ‌ها به بازار وارد شده‌اند و با قیمت‌های 1100 دلار برای مدل 52MP و  150 دلار برای مدل 10- 1210 به‌فروش می‌رسند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟