لینکدن سوییچ صد گیگابایت مخصوص خودش را ساخت
شرکت‌هایی بسیار بزرگ بازار مانند گوگل و فیس‌بوک که با حجم انبوهی از اطلاعات روبرو هستند و باید روی این اطلاعات پردازش‌ها و الگوریتم‌های خاص خودشان را پیاده‌سازی و داده‌کاوی کنند، تجهیزات سخت‌افزاری مرکزداده خاص خودشان را طراحی و تولید می‌کنند.

سایت شبکه اجتماعی لینکدن نیز به تبعیت از این راهکار؛ برای اولین بار در چهان سوییچ صد گیگابایتی مخصوص مرکزداده خودش را طراحی کرد تا از تجهیزات برندهای معروف بازار استفاده نکند. نسل اول این سوییچ که مبتنی بر لینوکس است؛ وارد شبکه‌های مرکزداده لینکدن شده و به‌کار گرفته شده است. این سوییچ با نام Pigeon توان خروجی برابر با 3.2 ترابایت دارد که از 32 درگاه شبکه اترنت 100 گیگابیتی حاصل می‌شود.

معماری سخت‌افزاری این سوییچ مبتنی بر Tomahawk است که از چهار لایه سخت‌افزار، سیستم‌عامل تحت شبکه مبتنی بر لینوکس، لایه مجزای رانش سخت‌افزاری و لایه برنامه‌های کاربردی تشکیل شده است. لایه رانش سخت‌افزاری اجازه می‌دهد لینکدن برنامه‌های کنترلی و مدیریتی خود را روی سخت‌افزار این سوییچ سوار و اجرا کند. این معماری تا حدود منطبق بر معماری شبکه‌های نرم‌افزارمحور (SDN) است و می‌تواند با راهکارهای این حوزه سازگاری داشته باشد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟