آغاز فروش پاورلاین‌های MIMO تی‌پی‌لینک
شرکت تی‌پی‌لینک در نمایشگاه CES 2015 بود که نسل جدیدی از محصولات آداپتور پاورلاین مجهز به فناوری MIMO را رونمایی کرد و وعده داد در همان سال آن را وارد بازار کند.

1606683296_1_0.gif

اکنون، این شرکت با تأخیر زیاد، پاورلاین‌های TL-PA8030P را به فروش می‌رساند. این کیت مجهز به فناوری AV1200 است که امکان تبادل اطلاعات با سرعت 1200 مگابیت بر ثانیه را روی کابل‌های برق معمولی فراهم می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص این محصولات، بهره‌گیری از سه درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی است. درواقع، درون این پاورلاین‌ها یک سوییچ شبکه کابلی استفاده‌شده است که ترافیک شبکه و درگاه‌های اترنت را مدیریت می‌کند.

ویژگی دیگر، بهره‌گیری از فناوری 2×2 Line-Neutral/Line-Ground MIMO به همراه فناوری‌های دیگر شبکه‌های بی‌سیم مانند Beamforming است. این فناوری‌ها اجازه می‌دهند دستگاه‌های بی‌سیم بتوانند با سرعت بالایی در شبکه تبادل اطلاعات داشته باشند. پاورلاین‌های جدید تی‌پی‌لینک بهترین انتخاب برای شبکه‌های خانگی و اداری کوچک هستند چون هم دستگاه‌های متصل به شبکه کابلی و اترنت و هم دستگاه‌های بی‌سیم می‌توانند به‌آن‌ها وصل شده و از اینترنت یا دیگر اطلاعات به اشتراک گذاشته‌شده استفاده کنند. نصب و راه‌اندازی این پاورلاین‌ها بسیار ساده و سریع رخ می‌دهد و می‌توانند محدوده‌ای را در حدود 300 متری پوشش‌دهی کنند. ازنظر امنیتی از الگوریتم رمزنگاری AES با کلیدهای 128 بیتی استفاده می‌کنند و فناوری مدولاسیون آن‌ها OFDM است. 
کیت کامل این پاورلاین‌ها به قیمت صد دلار به فروش می‌رسد که شامل دو عدد آداپتور پاورلاین TL-PA8030P است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟