بهینه‌سازی منازل توسط گجت‌های هوشمند
12 گجتی که خانه را هوشمندتر می‌کنند
امروزه وسایل و تجهیزات هوشمند بسیاری تولید شده که زندگی در منزل را از جهات متفاوتی، متحول کرده است. تمام وسایل از جمله، ترموستات‌های هوشمند، سیستم‌های امنیتی و حتی ماشین لباس‌شویی به صورت خودکار و با هم کار می‌کنند تا زندگی ما را بیش از پیش به سمت دیجیتالی شدن پیش ببرند. در ادامه می‌خواهیم 12 گجت برتر سال 2015 در حوزه هوشمندسازی منازل را به شما معرفی کنیم:

1- انگشتر (Ring)

این دستگاه پوشیدنی می‌تواند با حرکت دست شما یا پرده‌های منزلتان را باز و بسته کند یا تلویزیون را خاموش و روشن کند. این دستگاه که یک دستگاه تشخیص حرکتی می‌باشد، می‌توان حرکت‌های متفاوتی را درون آن برنامه ریزی کرد و با انجام آن حرکت عمل دلخواه، همچون خاموش و روشن کردن تلویزیون یا ذخیره کردن متنی بر روی تلفن همراه را انجام داد.

2- پت‌کیوب (Petcube)

اگر از اینکه حیوان خانگی خود را تنها در منزل رها می‌کنید نگرانید، این دستگاه به کمک شما می‌آید. درون این جعبه یک دوربین قرار دارد و شما از راه دور می‌توانید حیوان خانگی خود را کنترل کنید. درون این دستگاه یک لیزر نیز تعبیه شده است تا شما بتوانید از راه دور حیوانتان را کمی سرگرم نمایید.

3- دوربین نت‌اتمو (Netatmo)

این دوربین که یک سیستم امنیتی خانه‌ هوشمند است با کمک فناوری تشخیص چهره، تمام افراد خانواده را خواهد شناخت و ورود هر کدام از آن‌ها را به شما اعلام می‌کند. در این صورت، اگر افراد ناشناس وارد منزل شما شوند، به شما اعلام می‌کند. نرم‌افزار موبایل این دستگاه به شما نشان می‌دهد که هر کدام از اعضای خانواده در چه زمانی به منزل آمده‌اند. شما می‌توانید تصاویر را به صورت زنده هم تماشا کنید. این تصاویر بر روی یک حافظه SD ذخیره می‌شوند.

4- گلدان هوشمند H2O

یک ظرف آب را به یک دستگاه بلوتوث دار وصل می‌کنید و این گلدان در پایگاه‌داده خود، در میان 7000 نوع گیاه جستجو کرده و میزان دقیق آب مورد نیاز گیاه شما را به آن در طول روز بدون دخالت شما میرساند.

5- ماشین لباس‌شویی دوقلو ال‌جی

این ماشین لباسشویی در اصل دو ماشین‌ لباس‌شویی در یک ماشین است، یک ماشین در بالا و یک ماشین در پایین قراردارد. با این قابلیت می‌توانید هم لباس‌های رنگی و هم لباس‌های سفید را همزمان بشویید. این ماشین نیز به وای‌فای وصل می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا آن را در هر زمان مناسب از راه دور روشن کرده و اتمام کار ماشین را نیز به شما خبر می‌دهد.

6-  سیستم امنیتی همه‌کاره سنگلد (Sengled)

این دستگاه ظاهری شبیه به یک لامپ معمولی دارد، اما دارای کارایی بیشتری است.این دستگاه دارای یک سنسور تشخیص حرکت است و یک دوربین به همراه نرم‌افزار تشخیص چهره نیز دارد.

7- کنترل هوشمند پرونتو (Pronto)

برای بعضی افراد پیدا کردن کنترل تلویزیون یک مشکل روزانه است. با استفاده از دستگاه پرونتو این مشکل رفع می‌شود. این دستگاه امواج بلوتوث یک گوشی آیفون را گرفته و آن را تبدیل به امواج مادون قرمز کنترل‌های معمولی می‌کند. نرم‌افزار این دستگاه یک راهنمای برنامه‌های تلویزیون نیز هست و به میزان کانال‌هایی که شما تماشا می‌کنید، خود را وفق داده و بر همان اساس به شما پیشنهاد برنامه‌های تلوزیونی را می‌دهد. این دستگاه با تمام کنترل‌های دستگاه‌ها از جمله دستگاه‌های پخش صدا و پخش DVD نیز هماهنگ می‌شود.

8- ترموستات نست (Nest)

ترموستات هوشمند نست به شما این امکان را می‌دهد نا با استفاده از نرم‌افزار هوشمند آن از راه دور دمای منزلتان را تنظیم کنید. توسط این ترموستات شما در هر ماه یک ایمیل شامل گزارش مصرف انرژی دریافت می‌کنید. ترموستات هوشمند نست اعلام کرده است که با شرکت‌های دیگر همچون Jawbone و Whirlpool همکاری می‌کند تا قابلیت‌هایی همچون تنظیم دما در زمانی که شما از خواب بیدار شوید و تبادل اطلاعات با دستگاه‌هایی همچون لباس‌شویی برای مصرف هرچه بهینه‌تر انرژی را به ترموستات‌های هوشمند خود اضافه کند.

9- اکوونت (Ecovent)

اکوونت نیز یک ترموستات هوشمند دیگری است. با این دستگاه شما می‌توانید دمای هر اتاق را به صورت جداگانه تنظیم کنید. این‌کار توسط سنسورهای جداگانه‌ای انجام می‌شود، که در هر اتاق نصب می‌شوند و توسط نرم‌افزار این ترموستات برروی تلفن همراه‌تان می‌توانید دمای هر اتاق را به صورت لحظه‌ای مشاهده و تنظیم نمایید. این ترموستات با ترموستات نست (Nest) نیز می‌تواند هماهنگ شده و کنترل بهتری بر روی مصرف انرژی منزل شما بدهد.

10- گاوصندوق فرست آلرت (First Alert)

این گاوصندوق دارای وای‌فای و بلوتوث است که به شما این امکان را می‌دهد تا از راه دور آن‌را قفل کرده یا آن‌را باز کنید. با این قابلیت می‌توانید در مواقع ضروری به افراد خانواده و دوستان دسترسی و اجازه استفاده از این گاوصندوق را بدون دادن رمزعبور بدهید.

11- دستگاه تصویه کننده‌ هوا لیف (Leaf)

با استفاده از این تصویه‌ کننده‌ هوا و نرم‌افزار هوشمند این دستگاه می‌توانید ذرات آلوده درون هوای منزلتان را بر اساس استانداردهای جهانی تنظیم کنید

12- وی‌مو (WeMo)

شرکت بلکین (Belkin) سنسور‌های خانواده‌ وی‌مو خود را برای محکم کردن جای پای خود در بحث اینترنت اشیا گسترش داده است. این سنسورها کاربرد‌های بسیاری دارند. سنسورهای درب و پنجره این شرکت شما را از بسته بودن راه‌های ورودی و خروجی منزلتان مطمئن می‌کند. علاوه بر این می‌تواند با سنسور‌های دیگر این خانواده، همچون اینسایت سوئیچ (Insight Switch) که به کولر شما متصل می‌شود ارتباط برقرار کرده و در هنگام باز بودن پنجره‌ها کولر شما را خاموش کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟