مقیاس‌پذیرترین و قدرتمندترین سیستم ذخیره‌سازی جهان
شرکت فوجیتسو که به ساخت و عرضه سیستم‌های ذخیره‌سازی با ظرفیت بالا برای سازمان‌های بسیار بزرگ مشهور است؛ عرضه مقیاس‌پذیرترین و قدرتمندترین سیستم ذخیره‌سازی دنیا با ظرفیت 14 پتابایت و سرعت اجرای 4 میلیون دستور ورودی/ خروجی در یک ثانیه (IOPS) را به قیمت 200 هزار دلار آغاز کرد. این شرکت دو سیستم ذخیره‌سازی مرکز داده ETERNUS DX8700 S3 و ETERNUS DX8900 S3 را معرفی کرده است.

1606683296_1_0.gif

 بالاترین مدل در میان این دو، یعنی DX8990 S3 مقیاس‌پذیرترین و قدرتمندترین سیستم ذخیره‌سازی حال حاضر جهان است و با 4608 هارددرایو و 6 ترابایت حافظه پردازنده (DRAM) و 67.2 ترابایت حافظه نهان ثانویه پیکربندی شده است. حافظه نهان ثانویه از هارددرایوهای SSD بهره می‌گیرد. مدل‌های سطح پایین این سیستم از نسل سوم شکاف‌های توسعه PCIe استفاده می‌کنند که تا 24 کنترلر ذخیره‌سازی قابل افزایش هستند و در نتیجه اجازه اتصال به‌طور هم‌زمان چهار روتر سازمانی و 8192 کلاینت را به یک سیستم می‌دهند. سیستم‌های جدید سرعتی هشت برابر سیستم‌های قبلی دارند و به تنهایی در کارایی ذخیره‌سازی 17 درصد بهبود یافته‌اند. فوجیتسو می‌گوید این سیستم‌ها از نهایت خودکارسازی عملیات بهره می‌برند و می‌توانند بیش‌ترین استفاده و سریع‌ترین بازگشت سرمایه را برای کسب‌وکارهای حساس و بحرانی تضمین کنند. 
محل استفاده این سیستم‌ها فقط در مراکز داده بسیار بزرگ و ابرکامپیوترها است و با توجه به این‌که از خودکارسازی با کیفیت بالایی استفاده می‌کنند، سطح‌های مختلفی از کارایی سیستم را می‌توان به سرویس‌های حساس به‌صورت اختصاصی تخصیص داد. این سیستم‌های مدیریت سرویس‌های مختلفی برای ماشین‌های مجازی فراهم می‌کنند و در صورت خرابی چند قطعه، کل سیستم از کار نخواهد افتاد و سعی می‌کند همان سطح کارایی را ارائه دهند تا قطعات خراب شده با قطعات سالم جایگزین شوند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟