خانه تکانی شبکه در ویندوز
چگونه تنظیمات شبکه در ویندوز 10 را به طور کامل ریست کنیم
معمولا در زمان استفاده از اینترنت مشکلاتی برای شبکه بوجود می‌آید که همیشه هم مقصر اصلی آن خود شبکه نیست. گاهی اوقات درایورهای نامناسب و یا تنظیمات اشتباه شبکه در ویندوز می‌تواند مشکل آفرین باشد. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی‌ نگاهی به این تنظیمات بیاندازید. ویندوز 10 به یک راهکار داخلی برای برطرف کردن مشکلات مربوط با شبکه مجهز است که کار را برای شما ساده می‌کند. این راهکار ساده ریست کردن تنظیمات شبکه و تمام درایورهای شبکه در ویندوز است.

استفاده از روش ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 کار ساده‌ای است که برای انجام آن باید این مراحل را دنبال كنيد:

مرحله 1. ابتدا باید این را در نظر داشته باشید که با انجام این کار تمام تنظیمات شبکه در نظر گرفته شده برای ویندوز از بین خواهد رفت و تمام عملکردهای شبکه به حالت پیش فرض تغییر پیدا می‌کند و هر نوع تغییراتی که شما در ویندوز برای شبکه اعمال کرده بودید از بین خواهد شد رفت. همچنین تمام درایورهای شبکه نیز پاک خواهد شد و شما با یک شبکه تازه در ویندوز مواجه خواهید شد.

مرحله 2. روی دکمه استارت ویندوز کلیک کنید و از گزینه موجود روی آیکون چرخ دهنده مربوط به تنظیمات کلیک کنید تا پنجره settings باز شود. سپس روی گزينه Network and Internet کلیک کنید.

مرحله 3. با ورود به بخش Network and Internet گزینه‌هایی برای تنظیمات شبکه در ویندوز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در کادر سمت چپ روی گزينه Status کلیک کنید. سپس از گزینه‌های ظاهر شده در کادر سمت راست روی گزينه Network Reset کلیک کنید تا تمام تنظیمات مرتبط با شبکه ریست شود.

استفاده از خط فرمان

یکی دیگر از روش‌هایی که ویندوز 10 برای ریست کردن تنظیمات شبکه در اختیار شما می‌گذارد استفاده از خط فرمان ویندوز است.

مرحله 1. روی دکمه استارت راست کلیک کنید و از گزينه‌های موجود Command Prompt(Admin) را انتخاب کنید.

مرحله 2. بعد از باز شدن پنجره خط فرمان ویندوز، فرمان زير را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید:

netsh winsock reset

بعد از طی شدن مراحل کار و ریست شدن تنظیمات شبکه شما پیغام Winsock reset completed successfully را دریافت خواهید کرد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال