ماهنامه شبکه - شماره 143
شماره 143 (فروردين ماه 1392) يک ويژه‌نامه نوروزي است و حال و هوايي بهاري دارد. از معرفي بهترين دستگاه‌هاي All-in-One تا بررسي 16 آنتي‌ويروس و اينترنت سکيوريتي و سرويس‌هاي ذخيره‌سازي کلاود را مي‌توانيد در اين شماره بخوانيد.

سرمقاله: «به پيشواز نوروز» از آقاي پرهام ايزدپناه

گزارش

«قدرت‌نمايي غول کره‌اي» گزارشي از همايش منطقه‌اي شرکت سامسونگ است.

«امنيت با طعم ابر» گزارشي از محصول پاندا اينترنت سکيوريتي است و به بررسي ويژگي‌ها و امکانات اين بسته امنيتي مي‌پردازد.

 

يادداشت‌هاي بهارانه

«اصل مطلب» از پارسا ستوده‌نيا

«از بهار، نوستالژي و ضريب نفوذ فناوري» از احمد شريف‌پور

«اخراج‌هاي شب عيدي» از سبحان عطار

«تعطيلات غيرآنلاين!» از ميثاق محمدي‌زاده

«آرزوها!» از علي حسيني

 

تازه‌ها

اولين مقاله داغ اين ويژه‌نامه «همراهان در بارسلونا» است که نگاهي به تازه‌هاي موبايل کنفرانس MWC 2013 دارد. در اين گزارش شش صفحه‌اي با تمامي محصولات تبلت و اسمارت‌فون جديدي که از سوي شرکت‌هاي مختلف معرفي شده‌اند آشنا خواهيد شد و يک مرور کلي به بازار آينده اين محصولات داريد. کنگره جهاني موبايل بارسلونا بزرگ‌ترين گردهمايي فعالان صنعت موبايل اعم از سازندگان تجهيزات همراه، اپراتورهاي موبايل، ارائه‌دهندگان فناوري‌هاي مرتبط و ... است.

 

مقاله جذاب بعدي اين بخش «پلي‌استيشن 4؛ پديده نامرئي سوني!» است که به معرفي و مرور جديدترين کنسول بازي شرکت سوني مي‌پردازد. سوني در بيستم فوريه 2013 کنسول پلي‌استيشن 4 خود را رسماً معرفي کرد ولي عجيب بود که طي اين مراسم مفصل خود کنسول به نمايش درنيامد.

 

«فدورا 18؛ نصب فقط با دو کليک» مقاله‌اي بعدي از جنس تازه‌هاي بازار است. شايد زماني که بازنويسي آناکوندا به عنوان برنامه نصب‌کننده فدورا پيشنهاد شد، کمتر کسي فکر اين تغييرات راديکال و چالش‌برانگيز را در فدوراي جديد مي‌کرد. اگرچه آناکوندا تنها تغيير جنجالي فدورا 18 نبود ...

 

سرويس‌هاي ذخيره‌سازي کلاود روز به روز در ميان کاربران طرفداران بيشتري پيدا مي‌کنند و دارند به جايگاه واقعي خود نزديک مي‌شوند. به همين دليل مقاله «بزرگ‌ترين هاردديسک در آسمان» در شماره نوروزي کار شده است که به معرفي 17 سرويس معروف ذخيره‌سازي و اشتراک‌گذاري فايل مي‌پردازد. با خواندن اين مقاله مي‌توانيد دست به کار شده و سرويس‌هاي مناسب خودتان را انتخاب کنيد و لذت ببريد.

 

«همه در يکي» مقاله فصل بعدي اين بخش است که به معرفي اجمالي 9 کامپيوتر يکپارچه (All-in-One) اختصاص يافته است. شکي نيست که اکنون زمان مناسبي براي خريد کامپيوترهاي يکپارچه است. آي‌مک نازک‌تر و قدرتمندتر از هميشه است و دستگاه‌هاي مبتني بر ويندوز سرانجام مجهز به نمايشگرهاي لمسي شده‌اند که براي کاربر عادي جذاب است.

 

موضوع تعرفه‌ واردات محصولات شبکه به چالش و نگراني جدي اهالي صنعت شبکه تبديل شده است و روزي نيست که درباره پيامدهاي منفي آن در نشريات و رسانه‌ها مطلبي چاپ نشود. مقاله «شبکه کيلويي چند؟!» با ديدگاهي انتقادي و البته طنز به اين موضوع مي‌پردازد.

 

پرونده ويژه

پرونده ويژه ويژه‌نامه نوروزي ماهنامه شبکه نيز حال و هوايي بهاري دارد و متناسب با اين روزها است: معرفي و بررسي 16 محصول آنتي‌ويروس و اينترنت سکيوريتي بازار همراه با مقايسه آن‌ها و جدول مشخصات و معرفي بهترين‌ها. در مقاله «روز رويارويي گلادياتورها» محصولات شرکت‌هاي آواست، آويرا، اي‌وي‌جي، بيت‌دفندر، بول‌گارد، اسمارت سکيوريتي ناد، اف‌- سکور، جي‌ديتا، واي‌پر، کسپرسکي، پاندا، مکافي، نورتون، پي‌سي‌تولز و ترندمايکرو بررسي و ارزيابي شده‌اند. اگر به فکر امنيت سيستم‌ خود هستيد برنامه‌ريزي کنيد تا حتماً اين مقاله مفصل را بخوانيد.