Quanta Compute Plug
این یک کامپیوتر ویندوز 10 است نه یک شارژر!
البته در خصوص اینکه کدام نسخه از سیستم عامل ویندوز در این مینی پی‌سی استفاده شده است، هنوز به طور رسمی سخنی به میان نیامده است اما بسیار محتمل است که این مینی پی‌سی دارای سیستم‌عامل ویندوز 10 باشد.

مایکروسافت در نمایشگاه کامپیوتکس تایوان محصول جدیدی را در معرض نمایش گذاشته است که بسیار به یک شارژر شبیه است، اما در واقع یک پیسی مبتنی بر ویندوز 10 است. Quanta Compute Plug توسط مایکروسافت در نمایشگاه کامیپوتکس عرضه شده است. این مینی پیسی دارای دوعدد پورت USB 3.0 و یک عدد پورت HDMI است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا تلویزیون خود را به یک پیسی هوشمند تبدیل کند. کاربران می‌توانند با استفاده از Cortana و یک کنترل کننده از راه دور بلوتوث و حتی یک هدست بلوتوث آن را کنترل کنند.

البته در خصوص اینکه کدام نسخه از سیستمعامل ویندوز در این مینی پیسی استفاده شده است هنوز به طور رسمی سخنی به میان نیامده است اما بسیار محتمل است که این مینی پیسی دارای سیستم عامل ویندوز 10 باشد، به عبارتی این مینی پیسی دارای نسخه کامل ویندوز 10 است و نه نسخه مربوط به اینترنت اشیا.

باید گفت که اکوسیستم ویندوز در حال حاضر همان مسیری را ادامه می‌دهد که مدتی است آندروید و لینوکس به دنبال آن هستند و اینتل نیز به تازگی از این روند استقبال کرده است و پردازنده‌هایی را به این منظور روانه بازار کرده است. همچنین معضلاتی که در محصول Intel Compute Stick وجود داشت را نیز بهبود داده است. مسئله‌ای که کاربران آندروید برای اولین بار چهار سال پیش در زمان استفاده از دنگل های دارای پورت HDMI با آن روبرو بودند. به نظر می‌رسد این روندی است که به شدت توسط تولیدکنندگان از آن استقبال شده است و با سرعت بیشتری نیز در آینده به پیشرفته خود ادامه خواهد داد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟