گوگل جستارهای لمسی را وارد لباس می کند
گوگل برای این پروژه خود همکاری را با برند معروف Levi's آغاز کرده است و قصد دارد تا این فناوری را وارد لباس‌ها کند.

گوگل سعی دارد تا تجربه جدیدی از مفهوم ابزارهای پوشیدنی را به کاربران ارائه دهد. همه آنچه که ما تا به حال در خصوص تجهیزات پوشیدنی در ذهن داشتیم مربوط به ساعت‌ها  و عینک‌های هوشمند بود اما این شرکت می‌خواهد این مفهوم را بسیار ساده‌تر از چیزی که در حال حاضر هست ارایه کند و آن هم استفاده از این فناوری در تی شرت، شلوار و حتی جوراب است. اساساً هر چیزی که می‌توان به آن گفت لباس مقصد بعدی گوگل برای توسعه این فناوری خواهد بود. به این منظور این شرکت روز جمعه از پروژه جدید خود به نام‌های Project Soli و Project Jacquard رونمایی کرد تا بتواند جستارهای لمسی را که ما امروزه از آن‌ها در ابزارهایی چون اسمارت فون ها و یا ساعت‌های هوشمند استفاده می‌کنیم را در نسوج هم به کار ببرند.

ایده اساسی که در پس پرده پروژه Soli قرار دارد این است که همان‌طور که ما با انواع جستارهای لمسی می‌توانیم اسمارت فون ها را کنترل کنیم پس می‌توانیم سایر ابزارهایی که به صورت روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم را هم کنترل کنیم. به این منظور گوگل حس‌گرهای کوچکی را طراحی کرده است که به حرکات دست حساس هستند و به آن پاسخ می‌دهند.

ایوان پوپیرو Ivan Poupyrev مدیر پروژه فناوری پیشرفته گوگل یا ATAP معتقد است که با استفاده از این فناوری راهکارهای کنترلی مورد نیاز همراه ما هستند و با استفاده از آن می‌توانیم بسیاری از امور روزانه خود را انجام دهیم. چیپ های Google Soli از رادار برای بهبود جستارها بهره می‌برند.

گوگل همچنین از پروژه دیگری برای تولید لباس‌های هوشمند پرده برداشت. پروژه‌ای به نام Jacquard که در آن گوگل توانسته است الیاف رسانایی را توسعه دهد که این امکان را می‌دهد تا الیافی تولید کرد که به لمس و یا جستارها پاسخ دهند. شبکه‌ای از سنسورها نیز در این نسوج قرار داده خواهند شد که برای مقاصد مختلف می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. گوگل برای این پروژه خود همکاری را با برند معروف Levi's آغاز کرده است و قصد دارد تا این فناوری را وارد لباس‌ها کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟