منتظر خبرهای هیجان‌انگیز نیسان در CES 2017‌ باشید
کورتانای مایکروسافت به خودروهای نیسان افزوده شد
به‌نظر می‌رسد که شرکت نیسان خود را آماده می‌کند تا از یک‌پارچه‌سازی کورتانای مایکروسافت برای خودروهای‌اش خبر دهد. این شرکت ویدیوی کوتاهی را منتشر کرده که حاکی از برنامه‌های نیسان برای معرفی خبرهای هیجان‌انگیز در نمایشگاه CES 2017 است.

مشخص نیست که نیسان دقیقا از چه چیزهایی رونمایی خواهد کرد اما قرار است کنفرانس خبری آن‌ها در شهر لاس‌وگاس آمریکا به‌صورت زنده روی توییتر و یوتیوب پخش شود.

از طرفی؛ مایکروسافت برای حداقل یک سال گذشته در حال تست و تجربه کورتانا در خودروها است. این تولیدکننده نرم‌افزار نخستین بار در سال 2014 میلادی بود که "مفهوم ویندوز در خودرو" را معرفی کرد و نهایتا سال گذشته شاهد نمونه‌ای اولیه از نرم‌افزاری بودیم که شامل کورتانا می‌شود.

هم‌چنین؛ مایکروسافت با جدیت به‌دنبال یک‌پارچه‌سازی کورتانا با شیشه جلوی خودرو است. اگر چنین چیزی محقق شود؛ رانندگان می‌توانند در حین رانندگی یک میز در رستوران مورد علاقه خود رزرو کنند یا این‌که مکان‌های محوب‌شان روی یک نقشه مجازی vh مشاهده کنند.

نیسان هم پیش از این از یک مدل ویندوز خاص در خودروهای‌اش استفاده کرده تا بتواند به‌کمک آن؛ سیستم و اینترفیس متعلق به خودش را بسازد.

اگر هر دو شرکت در حال کار بر روی استفاده از ویندوز در خودروها هستند؛‌ پس باید منتظر مایکروسافت و اعلام برنامه‌های جذاب‌شان برای استفاده از کورتانا در داخل خودرو باشیم.

برای مشاهده دیگر اخبار نمایشگاه CES 2017 می‌توانید اینجا کلیک کنید. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟