آیا اپل در آیفون بعدی از شارژ بی‌سیم استفاده می‌کند؟
برای شارژ آیفون از فاصله دور آماده شوید!
احتمالا در دستگاه‌های آینده اپل شاهد به‌کارگیری یک فناوری به‌روز در زمینه شارژ بی‌سیم خواهیم بود. این ادعای گزارشی است که اخیرا منتشر شده و به‌گفته آن؛ اپل از همکاری چند شرکت خبره استفاده برده است.

به‌گفته "فست کمپانی"؛ اپل با استفاده از همکاری شرکت بی سیم Energous و هم‌چنین Dialog‌ که در ساخت چیپ‌ست تبحر دارد، این فناوری جدید را ابداع کرده است. برخی از شرکت‌ها نظیر سامسونگ مدتی است که پدهایی را برای شارژ دستگاه‌ها ارائه کرده‌اند اما اگر اپل فناوری جدید خود را در دستگاه‌های بعدی به‌کار بگیرد؛ کاربران می‌توانند از هر جای اتاق گجت‌شان را شارژ کنند.

مطلب پیشنهادی

ساده‌ترین روش برای پیدا کردن صاحب گوشی آیفون
اگر گوشی آیفون پیدا کردید از "سیری" کمک بگیرید

فست کمپانی در ادامه می‌نویسد: "شارژ بی‌سیم به‌شکلی که سامسونگ استفاده کرده قدیمی شده است. کاربرانی که از این روش استفاده می‌کنند باید گوشی خود را روی یک پد قرار دهند و سپس پد را به برق بزنند. ولی به‌احتمال زیاد اپل از روش کاملا جدید برای شارژ بی‌سیم استفاده می‌کند. شارژ از فاصله دور که شرکت Energous در حال توسعه آن است یک پیشرفت چشم‌گیر و قابل ملاحظه خواهد بود."

"وات آپ" (WattUp) از شرکت Energous یک راه‌کار شارژ مبتنی بر فرکانس رادیویی RF است که از طریق کانال‌های رادیویی توان هوشمند و در مقیاس تقریبا بزرگ را فراهم می‌کند. درست مشابه همان چیزی که در روتر وای‌فای دیده می‌شود. اما "وات آپ" متفاوت از سیستم‌های قدیمی‌تر شارژ بی‌سیم است. در این روش؛ انرژی لازم برای شارژ می‌تواند از فاصله نسبتا دور به چندین دستگاه ارسال شود.

شرکت Energous به تازگی یک سرمایه 10 میلیون دلاری از طرف شرکت چیپ‌ساز مدیریت انرژی به‌نام Dialog Semiconductor دریافت کرد. این شرکت بیشتر از سه چهارم از حجم معاملات خود را با شرکت اپل انجام می‌دهد.

هیچ‌کدام از شرکت‌هایی که در این گزارش از آن‌ها نام برده شده؛ کوچک‌ترین توضیحی مبنی بر رد یا تأیید این خبر نداده‌اند و هنوز مشخص نیست که آیا واقعا در محصولات بعدی اپل از این فناوری استفاده شود. اما فست کمپانی کاملا مطمئن است که پشت پرده؛ کارهایی در حال انجام است.

امکان شارژ گوشی‌های آیفون از فاصله تقریبا ۵ متری می‌تواند برای علاقه‌مندان محصولات اپل خوشحال کننده باشد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات محصولات اپل در طی ماه‌های اخیر عدم استفاده از فناوری‌های جدید در خصوص شارژ بی‌سیم بوده است. اما این خبر و استفاده از فناوری خاص آن در آیفون نسل بعد؛ می‌تواند با استقبال زیادی روبه‌رو شود.

البته هنوز هیچ‌کس ندیده که فناوری Energous در یک مقیاس بزرگ به‌شکل قابل اطمینان کار کند. اگر مشکلاتی که در این خصوص بر سر راه قرار دارد؛ رفع شوند خبرهای خوبی را برای اپل در راه خواهد بود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟