استارت‌آپ آمریکایی برای مقابله با برف یک روبات جدید ساخت
ویدیو: کوبی؛ روباتی که جلوی خانه‌تان را از برف پاک می‌کند
با سرعت زیادی در حال نزدیک شدن به زمستان هستیم و به‌تدریج با بارش برف صدای ماشین‌های برف روب و نمک‌پاش به‌گوش‌مان خواهد خورد. با گسترش و توسعه روزافزون فناوری؛ هر روز شاهد ایده‌های تازه در ابعاد مختلف زندگی هستیم؛ ایده‌هایی که با هدف راحت کردن زندگی و کمک به انسان‌ها ارائه می‌شوند. در همین راستا؛ یک استارت‌آپ آمریکایی از شهر نیویورک روباتی ساخته که می‌تواند جلوی خانه‌ها را از برف پاک و تمیز کند.

1606683296_1_0.gif

نام این روبات خودران سه در یک؛ "Kobi" است و به‌گفته AccuWeather ماه گذشته میلادی توسط «شرکت کوبی» معرفی و رونمایی شد.

وقتی به عکس‌های کوبی نگاه می‌کنیم احساس می‌کنیم که چیزی بین یکی از کاراکترهای پیکسار و ترنسوفرمرز است. شاید پسرعموی Wall-E باشد.

مطلب پیشنهادی

۲۰ درصد جاروبرقی‌های دنیا روبات هستند!

این گجت جدید به‌مانند تمام محصولاتی که این روزها تولید می‌شوند با یک اپلیکیشن می‌آید. وقتی یک کوبی در خانه داشته باشید؛ کافی است جلوی خانه را به او نشان دهید تا خودش بقیه کارها را انجام دهد. این روبات به GPS و سنسورهایی که داخل آن تعبیه شده مجهز است. اگر باز هم شما را راضی نمی‌کند؛ کوبی قادر است به‌کمک وای‌فای؛ بلوتوث و ارتباط موبایلی وضعیت هوا را پیش‌بینی کند. پس کوبی می‌داند که کِی قرار است برف ببارد.

در وبسایت این شرکت نوشته شده که "شما اسمارت‌فون دارید ولی هنوز حیاط خانه‌تان مملو از ابزار باغبانی غیرمفید است. شاید زمانی به‌کارتان می‌آمدند اما مطمئنا الان به‌دردتان نمی‌خورند. زمان آن رسیده که کمی ارتقاء پیدا کنید. پس به کوبی سلام کنید. این روبات هوشمندترین ابزاری است که می‌توانید داشته باشید." و در آخر این جمله ذکر شده که "لذت باغبانی چندین برابر شده است."

البته این گجت هنوز به بازار عرضه نشده و به‌گفته AccuWeather شرکت سازنده آن زمستان 2018-2017 را به‌عنوان زمان ورود کوبی به بازار درنظر گرفته است. قیمت آن‌هم 4 هزار دلار است.

اما آیا واقعا ابزاری به‌این زیبایی می‌تواند در جاهایی که برف‌های سنگین و خشن دارند جواب‌گو باشد؟ زمان پاسخ این سئوال را خواهد داد.

در زیر می‌توانید ویدیوی معرفی کوبی را مشاهده کنید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟