باگ تازه در پچ جدید مایکروسافت
به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ کیبورد و ماوس را از کار می‌اندازد!
به‌تازگی شرکت مایکروسافت بسته به‌روزرسانی KB3194496 را در دسترس عموم قرار داد و با استفاده از آن یک‌سری باگ‌های مهم را رفع کرده است. البته انتظار می‌رفت که این به‌روزرسانی روی Patch Tuesday در دسترس قرار بگیرد؛ اما با کمال تعجب مایکروسافت بدون کوچک‌ترین درنگی و با تصور این‌که این پچ به‌اندازه کافی ثبات دارد آن را در اختیار کاربران ویندوز ۱۰ قرار داد.

شاید بهتر بود که مایکروسافتی‌ها کمی صبر می‌کردند. اگر این اتفاق افتاده بود؛ آن‌ها این فرصت را داشتند تا با گرفتن فیدبک‌های کاربران در خصوص این پچ و مشکلات و مسائل احتمالی؛ بررسی دقیقی روی آن انجام دهد.

لازم به‌ذکر است که مایکروسافت این به‌روزرسانی را درست یک روز بعد از این‌که در دسترس خودی‌های Release Preview and Slow Ring قرار داده بود؛ روی کانال عمومی ویندوز ۱۰ گذاشت.

اما متأسفانه این به‌روزرسانی مشکلات جدیدی را با خود به‌همراه می‌آورد. طبق گزارش‌هایی که از کاربران مختلف رسیده KB3194496 عملکرد ماوس و کیبورد را دچار اختلال کرده و آن‌ها را از کار می‌اندازد. به‌طور دقیق‌تر؛ دکمه‌های ماوس و کیبورد در این حالت کار نمی‌کنند.

تاکنون چندین کاربر از مشکلات بعد از نصب این به‌روزرسانی گفته‌اند. به‌نظر می‌رسد که این مشکل؛ تنها محدود به چند نفر نیست؛ چون در همان ساعات اولیه انتشار؛ بیشتر از ۱۰۰ نفر از آن بازدید کرده‌اند.

باید دید که مایکروسافت برای حل این مشکل چه می‌کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟